Recenze Olympus E-PL6

Recenze Olympus E-PL6

Tento model patří do rodiny Olympus PEN a jedná se o kompakt s výměnnými objektivy, nebo-li CSC fotoaparát. Ideální fotoaparát pro fotografy, kteří dávají přednost něčemu lehčímu a zároveň trvají na vysoké obrazové kvalitě. Co tento fotoaparát může nabídnout po praktické stránce?

Snadné ostření jedním dotekem

Jako fotografka, řadím mezi nejdůležitější vlastnosti fotoaparátu rychlost a přesnost ostření. Díky dotykovému displeji lze velice snadno pouze jedním dotykem zaostřit na určený předmět a okamžitě exponovat. Během několika vteřin získáte zcela ostrou fotografii. Je to jedna z vlastností, kterou určitě oceníte při fotografování sportu nebo při reportáži.
Model je vybaven CMOS snímačem a v kombinaci s procesorem TruePic VI je schopen velice snadno zredukovat přebytečný šum. Tím se stává více použitelným při špatných světelných podmínkách. Fotografovat noční snímky je pak opravdu radost.

Malý "photoshop" již přímo ve fotoaparátu

Pro ty, kteří se neradi trápí s úpravou fotografií v počítači, je v nabídce velké množství filtrů. Je to takový malý „photoshop“ už přímo ve fotoaparátu. Ušetří vám to hodně času a můžete si tak třeba vyzkoušet, jaký filtr se pro vaši fotografii bude hodit ještě před tím, než fotografii pořídíte.

Když se podíváme na stavbu fotoaparátu, není zde nic, co by mohlo zklamat. Úchopový grip, který napomáhá k snadnější manipulaci. Tlačítka jsou logicky seřazena na pravé části od displeje, aby nastavování funkcí bylo pohodlné. Oproti řadě PM je E-PL6 vybavená otočným voličem pro nastavování režimů. Nemusíte tak složitě jít přes menu a tam až přenastavit režim fotografování.

Výbava fotoaparátu

Fotoaparát je kompaktních rozměrů, který však nabízí mnohem více. Na rozdíl od klasických kompaktů, je možnost zařadit do výbavy i další objektivy, s delší ohniskovou vzdáleností nebo i s lepší světelností. Pro lepší pocit z fotografování doporučuji dokoupit elektronický hledáček Olympus, který vyřeší nepříjemnou situaci za slunečného dne, kdy na svém displeji nevidíte vůbec nic. Stačí přepnout na hledáček a problém je vyřešen.

 

Když si to celé shrneme, tento fotoaparát se stává velmi dobrou náhradou zrcadlovek, které jsou po technické stránce srovnatelné.Přednosti

+ Rychlé a přesné ostření
+ Výklopný displej
+ Možnost připojení elektronického hledáčku (externí blesk)
+ Široký výběr filtrů, zakomponovaných přímo ve fotoaparátu
Výborná ergonomie pro úchop fotoaparátu


Nedostatky

- Objektivu chybí závit pro filtr

- Displej se nedá otočit, pouze vyklopit
- Složitější použití funkce panorama
- Slot na paměťovou kartu umístěn spolu s baterií

Tento produkt pro Vás ohodnotila:


Nikola Temnyaková
Vedoucí prodejny FOTOLAB.cz - NC Metropole Zličín
Fotografka a milovnice fotografie ve všech jejich podobách.

 

 


 

 

Facebook YouTube YouTube Google+ Twitter Blog FOTOLAB.cz