Instax

Retro je IN! Objevte kouzlo instaxu, díky kterému vytvoříte okamžitou fotografii. Skvěle se hodí na svatby, festivaly, akce a výlety.

Instax fotoaparáty

Nabídka analogových a digitálních instax fotoaparátů

Příslušenství

K instaxům můžete objednat i celou řadu příslušenství

Instax tiskárny

Nejprodávanější produkty

Instax

Instax neboli okamžitá fotografie baví každého. Nejčastěji je spojována s firmou Polaroid, ale v posledních letech nabírá na popularitě Fujifilm Instax. Možnost držet v ruce hotovou fotografii jen pár minut po stisku spouště má svoje nepopsatelné kouzlo. Instaxy tak najdete v rukou začátečníků, nadšenců i profesionálů. Jsou perfektní při cestování nebo jako dárek, který bude mít zaručený úspěch.

Jak vybrat instax?

Instaxy můžeme rozdělit do několika kategorií. Jako první je potřeba určit, jestli půjdete cestou klasické analogové fotografie, digitálního kompaktu s okamžitým tiskem nebo přenosnou tiskárnu pro smartphone.

 • Analogové instaxy

Tyto fotoaparáty fungují na klasickém principu, kdy se film na krátký moment osvítí skrze objektiv. Tyto přístroje fungují naprosto automaticky. Jejich hlavním cílem je zachycení daného okamžiku a vzpomínky. Fotky před vyfocením sice nijak neupravíte nebo nepromažete, odměnou vám ale budou krásné barvy, vysoká kvalita obrazu a jedinečné napětí vznikající právě pomíjivostí zachyceného momentu. 

Instax na čtvercový formát filmu Instax Square překvapí malými rozměry, veselými barvami a snadným ovládáním. Fotoaparát funguje naprosto automaticky a má dva režimy – klasický a selfie, který využijete i na focení detailů.

 • Digitální instaxy

  Jsou zařízení, která kombinují digitální kompakt se zabudovanou tiskárnou. Fotografie si můžete před tiskem vybrat, promazat, ořezat nebo z nich vyrobit koláže na které lze aplikovat různé kreativní filtry. Oproti analogovým fotoaparátům nechybí ani propojení s mobilním telefonem, kdy se fotoaparát promění v bezdrátovou přenosnou tiskárnu.

Digitální okamžité fotoaparáty zastupuje model LiPlay. Ten patří mezi nejmenší Instaxy vůbec. Fotografie ukládá na MicroSD kartu a specialitou je možnost ke snímkům přidat zvukový záznam. Na modelu LiPlay a na tiskárnách Link je zajímavá technologie tisku osvitem. Fotografie si tak zachovávají svůj jedinečný analogový vzhled a barvy.

 • Přenosná bezdrátová tiskárna 

  Krabička nenápadných rozměrů se bezdrátově propojí s mobilním telefonem a dá vám tak možnost tisknout fotografie z galerie nebo ze sociálních sítí, například Instagram. Aplikace pro mobilní telefon zvládne širokou řadu úprav, výrobu koláží a možnost přidat do fotografií ozdobné nápisy nebo tajné informace skryté za QR kódem.

Nejnovější přírůstek do rodiny Instax je přenosná tiskárna Link Wide, která používá největší rozměr filmu Wide. Těšit se můžete na snadné propojení s mobilním telefonem a vysokou kvalitu fotek.

Film pro instaxy nebo tiskárnu

Kromě rozdělení podle typu přístroje je důležité určit, jak velké fotografie chcete fotit. U fotoaparátů Instax se setkáte se třemi velikostmi.

 • Instax MINI – Velikost fotek mini by se dala přirovnat k platební kartě. Snadno se proto schovají do peněženky. Formát Mini má výhodu i v malé velikosti samotných fotoaparátů a tiskáren – můžete je tak mít neustále s sebou.

 • Instax SQUARE – Oblíbený čtvercový formát s poměrem stran 1:1 dává příležitost ke kreativní kompozici. Je také výborným kompromisem mezi velikostí fotografie a samotných fotoaparátů.

 • Instax WIDE – Největší formát Wide nabídne největší množství detailů a nejvyšší kvalitu obrazu. Počítejte ovšem s většími rozměry Wide fotoaparátu a raději si na něj pořiďte brašnu.

Kromě běžných filmů s bílým okrajem můžete vybírat i z mnoha speciálních nebo ozdobných filmů. Například černobílý film, barevný film s černým okrajem nebo filmy s hravými barevnými okraji.

Instax

Pokud chcete někomu udělat radost novým Instaxem, můžete vybrat některý z výhodných balíčků s filmy. Například Instax Wide 300, který fotí na největší formát WIDE. Z něj jsou fotografie v nejvyšší kvalitě. Přístroj navíc podporuje režimy High a Low Key, a v balení nechybí ani close-up čočka pro focení detailů

Alba, pouzdra a další příslušenství pro instaxy

K instantním fotoaparátům Instax můžete pořídit celou řadu příslušenství. Kromě barevných brašen, pouzder a alb se můžete kreativně vyřádit s nálepkami a výstřižky, ze kterých vyrobíte vlastní alba a scrapbooky.

 • Pouzdro na Instax

  – Kromě usedlejších barev můžete vybírat z celé řady originálních motivů, které můžete dokonale sladit s barevnými fotoaparáty Instax.

 • Album pro Instax – Vaše snímky si můžete vystavit nebo je archivovat do alb ke kterým se budete rádi vracet.

 • Samolepky a výstřižky přímo z dílny Fujifilm – Sada Lifestyle a Vintage