Ateliér

Stránka z 7

Nejprodávanější ateliérové vybavení

Kvalitní vybavení pro focení portrétů nebo produktových fotografií ve foto ateliéru. K dispozici máme širokou škálu nástrojů a foto techniky. Co si vyberete?

 

Studiová světla

Systémové blesky a záblesková světla vám umožní dosáhnout ideálního osvětlení pro vaše fotografie a pomohou vám i s barevnou teplotou. S modifikátory světla pak můžete světlo dále upravovat a tvarovat, aby se dokonale hodilo k vašim produktům. Lze použít různé odrazné desky, softboxy, filtry nebo difuzéry. Pro každý kreativní záměr najdete vhodného pomocníka.

Pokud preferujete trvalá a LED světla, můžete snadno dosáhnout konzistentního osvětlení bez obav z výbojek a žárovek, které se mohou zahřívat. Výhodou je, že nasvícení scény uvidíte ještě před pořízením snímku. Tyto moderní světelné zdroje jsou také energeticky úsporné a mají dlouhou životnost. LED světla navíc často nabízejí širokou škálu barevných teplot a odstínů a jsou kompaktnější.

Pro udržení světel v optimální pozici můžete použít světelné (nebo také ateliérové) stativy, díky kterým nastavíte výšku a úhel světla podle potřeby. Využít je můžete samozřejmě i v terénu a nebo také pro zavěšení pozadí. Stativy se také hodí, pokud budete chtít pracovat se sety světel, které vám poskytnou různé možnosti kombinací a nastavení, což je klíčem k vytvoření profesionálních produktových fotografií.

 

Další vybavení fotostudia

Světla máme vybraná, důležité ale je nepodcenit napájení. Díky akumulátorům máte dostatek energie na dlouhou dobu, aniž byste museli přerušovat práci. Vhodné je mít náhradní baterii také do terénu, kde nemáte možnost připojení k síti.

Co se týká náhradního příslušenství, nezapomeňte ani na výbojky a žárovky, které mohou časem prasknout.

Bezdrátové radiové odpalovače vám zase umožní ovládat fotoaparát a blesky na dálku, což velmi zjednoduší práci a zpřehlední pracovní plochu foto studia. Můžete odpalovat všechny blesky najednou, nebo postupně či ve skupinách. Některé odpalovače dokonce nabízejí i vysokorychlostní synchronizaci (HSS). Jejich dosah se může pohybovat v desítkách metrů.

I když tvorba produktových fotek vypadá jako náročný proces, správné vybavení, jako jsou:

  • blesky
  • modifikátory
  • LED světla
  • stativy
  • akumulátory
  • a bezdrátové odpalovače

mohou výrazně usnadnit práci a pomoci vám dosáhnout skvělých výsledků.