Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 je drunou generací oblíbeného teleobjektivu se zoomem určeným pro bezzrcadlové plnoformátové fotoaparáty Alpha od společnosti Sony.
 

 

Tamron objektiv

Jeho nejvýraznější vlastností je fixní světelnost f/2.8 v celém rozsahu zoomu a také praktické pouzdro. S délkou pouhých 157 mm a hmotností 855 g je nejkompaktnějším a nejlehčím teleobjektivem ve své třídě. Druhá generace objektivu přináší vylepšený výkon, rychlejší ostření, výkonější stabilizaci obrazu a kvalitnější povrchovou úpravu.

Hlavní přednosti objektivu:

 • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
 • Fixní světelnost v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti
 • Minimální zaostřovací vzdálenost 0,30 m
 • Systém vnitřního zaostřování
 • Lineární zaostřovací mechanismus VXD pro vynikající tichost a rychlou odezvu
 • Speciální optická skla pro vynikající obraz od středu až po okraj snímku
 • Vestavěná optická stabilizace obrazu VC s patentovaným mechanismem
 • Uzamykací přepínač Zoom lock pro uzamknutí objektivu na jakémkoliv ohnisku
 • Možnost individualizace přes Tamron Lens Utility
Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)

Automatické zaostřování VXD

Objektiv Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 nabízí první motor s lineárním zaostřováním. Dva moduly VXD, pracující v plovoucím systému, jsou ovládány elektronickými impulsy, které zajišťují rychlé a přesné zaostření na blízké i vzdálené objekty. Díky novému typu motoru bylo také vylepšeno sledování objektu - například při fotografování sportu. Automatické zaostřování funguje tak tiše, že můžete fotografovat i v situacích, které vyžadují naprostý klid a pohodu.

Pokročilá optická sestava

Objektiv obsahuje členy typu LD, které jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla. Jejich úlohou je efektivně kompenzovat barevnou vadu, obzvláště patrnou při používání teleobjektivů v krajní poloze. Použity byly i optické prvky XLD, které (podobně jako LD) zabraňují chromatické aberaci a dalším vadám. XLD je však mnohem propracovanější systém používaný především u telezoomů.

Vestavěná optická stabilizace obrazu (VC)

Vylepšená stabilizace obrazu potlačí chvění fotoaparátu, ke kterému dochází nejvíce při fotografování na konci teleobjektivu, při zaostření na blízko nebo za špatných světelných podmínek a pomůže tak dosáhnout ostřejších snímků a stabilnějších videí.

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)

 

Zvýšená ochrana proti prachu a stříkající vodě (MR)

Objektiv disponuje pláštem odolným proti povětrnostním vlivům. Robustní vnější kostrukce je účinně utěsněna proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách během fotografování.

Vnitřní způsob zaostřování (IF)

U objektivů s vnitřním zaostřováním se délka objektivu při zaostřování nemění a filtrační kroužek s ním neotáčí. To usnadňuje manipulaci, zejména s delšími objektivy s telezoomem, a také fotografování s polarizačními a gradačními filtry. Mezi další výhody patří kratší zaostřovací vzdálenost v celé oblasti zaostření a nižší ztráty světla v rozích obrazu (vinětace) a menší aberace, související s ostřením.

Povlak BBAR G2

Povlak BBAR G2 zabraňuje odrazu a rozptýlení světla dopadajícího na povrch čočky. Vyhnete se tak ztrátám jasu a kontrastu a zabráníte „duchům“. Povlak BBAR také přispívá k přirozenému podání barev.

Fluoridová vrstva (FLR)

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku objektivupřed kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

 

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)

Nikon Z 6II tělo

 

 

Nikon Z 6ii

Vytvářejte snímky, jaké chcete ukázat světu

Nechte se vést svými tvůrčími idejemi. Následujte svou intuici. Ať už váš příští projekt vyžaduje cokoli, všestranný fotoaparát mirrorless Nikon Z 6II formátu FX vám poskytne obrazový výkon pro rychlejší a plynulejší tvorbu s ostřejšími výsledky. Zkombinujte příležitost s excelentním zpracováním při vyjadřování vlastních tvůrčích představ na snímcích – nebo videích.

Nový dnes. Nový zítra

Ať již jste fotograf zaznamenávající videa, videograf pořizující statické snímky nebo jsou vaším zaměřením smíšená média. Ať již spolupracujete s dalšími nebo pracujete samostatně. Ať již zachycujete rychlé akce nebo působivé statické motivy. Kinematografická videa 4K nebo interview v místě konání akce. Cokoli vytvoříte s využitím světla, tento fotoaparát zachytí.

Připraven na noční fotografování

Neuvěřitelné schopnosti zachycování světla tohoto fotoaparátu vám poskytnou naprostou svobodu tvorby při libovolném osvětlení. Získáte čisté a brilantní snímky formátu FX v celém extrémně velkém rozsahu citlivostí ISO při pořizování statických snímků a čistý výstup při záznamu videa. Automatické zaostřování pro nízkou hladinu osvětlení pracuje při použití objektivu se světelností f/2 (nebo vyšší) již od hodnoty −6 EV – zaostříte tak i při osvětlení jednou čtvrtí měsíce.

Expeed Nikon

Výrazně vyšší rychlost

Hybridní AF pracující ve velké části obrazového pole nabízí perfektní zaostření všech objektů. Rovněž můžete fotografovat frekvencí až 14 sn./s při plném rozlišení včetně plného automatického zaostřování a automatického řízení expozice. Když záleží na rychlosti – a na té záleží vždy – získáte snímky, které ostatním uniknou.

Dvakrát větší výkon

Veškerá vaše tvorba se světlem bude probíhat rychleji a plynuleji. Dva obvody pro zpracování obrazu EXPEED zdvojnásobí vám dostupný výkon pro vše od automatického zaostřování až po kapacitu vyrovnávací paměti. Provoz je zcela plynulý při filmování i fotografování.


Větší rychlost – po delší dobu

Rychlejší a výkonnější vyrovnávací paměť umožňuje pořídit až 200 snímků JPEG nebo 124 12bitových nekomprimovaných snímků RAW v jedné sérii. Vysoká obnovovací frekvence znamená, že nezmeškáte ani sekundu, a dva obvody EXPEED zajišťují bleskurychlý zápis dat.


Dva sloty pro paměťové karty

Se dvěma sloty pro paměťové karty máte k dispozici prostor pro přizpůsobení se jakémukoli pracovnímu postupu. Můžete oddělit statické snímky od videí nebo soubory RAW od souborů JPEG. Můžete kopírovat soubory mezi kartami. Konfigurovat sloty pro případ přeplnění a zálohování. Můžete použít karty SD UHS-II v jednom slotu a karty XQD nebo nejnovější extrémně rychlé karty CFexpress ve druhém.

Záznam bez přestávky

Natáčíte rozhovory? Můžete fotoaparát napájet prostřednictvím kabelu USB typu C a rovněž nabíjet baterii během snímání. Fotoaparát tak vydrží i při dlouhodobém provozu.

Fotografování na výšku

Volitelný multifunkční Battery Pack MB-N11 je vybaven zabudovanými ovládacími prvky pro fotografování na výšku. A umožňuje měnit baterie beze ztráty napájení.

Výkonný multimediální přístroj

Pokud jste videograf, toto je Nikon pro vás. Obrazový snímač formátu FX fotoaparátu a načítání plného počtu pixelů dovolují dosáhnout širokého dynamického rozsahu a ostřejší a brilantnější stopáže videa. Během záznamu lze nastavovat rychlost automatického zaostřování a citlivost sledování objektu, nebo lze během filmování použít zaostřování s detekcí očí a zaostřování s detekcí zvířat. Všestranné snímací frekvence rozšiřují vaše možnosti a můžete posílat stopáž videa na výstup přesně tak, jak budete potřebovat.

RAW prostřednictvím HDMI

Maximální kontrola při postprodukci. Rychlejší přenosy dat. Fotoaparát Z 6II lze připojit ke kompatibilnímu externímu záznamovému zařízení ATOMOS pro export videa ve formátu ProRes RAW®, který zachovává všechna data z obrazového snímače fotoaparátu formátu FX v souborech menších rozměrů.

 

10bitový výstup HDMI

Získejte větší flexibilitu při barevných korekcích. Záznam videa s velkou 10bitovou barevnou hloubkou zachytí o miliardy barev více než standardní 8bitový záznam. S fotoaparátem Z 6II můžete zaznamenávat 10bitový výstup přímo na externí rekordér prostřednictvím HDMI.

HLG (Hybrid Log Gamma)

Zbavte se nutnosti časově náročných barevných úprav a zaznamenávejte stopáž videa připravenou pro okamžité přehrávání na zobrazovačích HDR. Formát záznamu HLG fotoaparátu zachovává více detailů, dynamického rozsahu a kontrastu – bez nutnosti postprodukce.

 

 

 

Odolná konstrukce

Toulejte se všemi prašnými ulicemi. Vydejte se na horské stezky. Fotografujte u vody. Díky tělu z extrémně pevné a lehké hořčíkové slitiny se fotoaparát Z 6II snadno přenáší a je dostatečně odolný, aby zvládl jakékoli nasazení. Přístroj je kompletně utěsněný proti vnikání prachu, nečistot a vlhkosti, a doprovodí vás tak na všechna místa, na která vás zavede vaše inspirace.

Dálkově ovládané fotografování

Pomocí volitelného bezdrátového dálkového ovládání WR-R11b a bezdrátového dálkového ovládání WR-1 můžete fotografovat na dálku nebo ovládat externí blesky, jako je blesk SB-5000.

 

 

Nikon Z6 ii sport

 

Rychlý zábleskový provoz

Externí blesky lze používat i při fotografování vysokými snímacími frekvencemi až 14 sn./s. Dosáhněte větší prostorové hloubky – osvětlete celé obrazové pole v libovolném okamžiku.

Objektivy s bajonetem F

Adaptér bajonetu FTZ nabízí kompatibilitu s více než 300 objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F. Od světelných objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností až po superteleobjektivy se zoomem a všechny ostatní objektivy.

Nové způsoby vidění

Zaznamenávejte video. Fotografujte. Zaznamenejte vše. Zamilujete si kinematografickou hloubku ostrosti, jaké můžete dosáhnout díky širokému výběru rychle zaostřujících, kompaktních objektivů NIKKOR Z.

Aktualizace firmwaru prostřednictvím aplikace SnapBridge

Neustále se vyvíjející aplikace Nikon SnapBridge nyní umožňuje aktualizovat firmware fotoaparátu prostřednictvím vašeho chytrého zařízení. Aplikaci můžete použít rovněž k dálkovému pořizování statických snímků a videí. Nebo můžete filtrovat a sdílet soubory JPEG nebo RAW s jakýmkoli chytrým zařízením nebo počítačem: přímo z aplikace můžete přidat hashtagy a informace o autorských právech.

 

 

Nikon NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 je prvním svého druhu, který nese označení Plena. Tento název vychází z latinského slova „plenus“, které v překladu znamená „plný nebo úplný“.
 

 

Nikon NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Tento prémiový objektiv vyniká obrazovou kvalitou a natolik úžasným bokehem, že stojí na absolutním vrcholu profesionálních objektivů řady S-line. Je určený pro ty nejnáročnější fotografy využívající full-frame přístoje ze stáje Nikon Z.

Hlavní přednosti objektivu:

 • Tiché, rychlé, přesné a plynulé interní zaostřování s patentovaným systémem Multi-Focus společnosti Nikon umí účinně potlačit nežádoucí focus breathing při natáčení videa
 • Speciální optické prvky poskytují profesionální vykreslení, špičkovou ostrost a úžasně kruhovou reprodukci neostrých bodových jasů. To vše s minimem optických vad.
 • Exkluzivní antireflexní vrstvy (ARNEO a Meso Amorphous Coat) potlačující výskyt odlesků a závojů při focení v protisvětle.
 • Světelná dráha skrz objektiv proudí s minimálním lomem a přispívá tak ke snížení vinětace a poskytuje jedinečný bokeh.
 • Optická konstrukce objektivu je tvořena 16 členy ve 14 skupinách, z nichž 4 členy jsou typu ED, 1 typu SR a 1 člen je asférický.
 • Elektromagnetický mechanismus zajišťuje přesné řízení clonových lamel v objektivu, což je důležité pro stabilní expozice během sériového snímání a zcela přirozené jasové přechody při filmování.
 • Dvě programovatelná L-fn tlačítka pro snadnější použití při focení na výšku i na šířku.
 • Bezhlučný přikazový kroužek pro nastavení clony, citlivosti ISO nebo korekce expozice.
 • Fluorová vrstva pro snadnější čištění předního optického členu a odpuzování nečistot.
 • Objektiv disponuje utěsněním proti prachu a vlhkosti pro spolehlivé použití objektivu v nepříznivých prostředích.
 • Filtrový závit o průměru 82 mm.
NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Jednou za čas se vyskytne objektiv, který mění zažité představy. Objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena poskytuje tak dokonalou reprodukci neostrých míst obrazu – a tak rychlé automatické zaostřování – že máte k dispozici naprostou tvůrčí svobodu. Žádný jiný objektiv se tomuto výkonu nepřibližuje. Vítejte v dokonalém světě!

 

Bezchybná reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh)

Objektiv Plena vytváří perfektně kruhovou reprodukci neostrých bodových jasů, a to i při fotografování s clonou f/1,8. Neostré jasy nejsou zatíženy dvojími obrysy a zkreslením ve tvaru kočičího oka, ani se nemusíte znepokojovat barevnými obrysy či oříznutím v důsledku vinětace.

Vynikající kresba

Bodové zdroje světla září jako jemné body předtím, než se rozpustí v jemně odstupňované neostrosti, která zachovává jejich kruhový tvar i v nejvzdálenějších rozích obrazového pole.

 

 

Nikon NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

 


Mistrovská optická konstrukce

Díky specializované optice a 11lamelové kruhové cloně je objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena skutečně jedinečný. Ať jde už o statické snímky nebo o video, tento objektiv změní vaše představy o tom, čeho je možné dosáhnout s objektivem 135mm f/1,8.
Složitá optická konstrukce se skládá z 16 čoček ve 14 optických členech. Díky bajonetu Nikon Z s velkým průměrem, který umožňuje optimální rozložení optických členů, a díky 11lamelové kruhové cloně minimalizující projevy ohybu světla jsou vady zobrazení pečlivě korigovány při libovolné cloně.
Mezi pokročilé optické technologie patří přední optický člen, který je broušený ze skla Nikon SR s vysokým rozptylem světla pro potlačení obtížně korigovatelné barevné vady cílením na specifické krátké vlnové délky. A asférický optický člen koriguje sagitální komu a otvorovou vadu za současné korekce zklenutí pole.
I při použití plně otevřené clony f/1,8 dosáhnete kritické ostrosti, vysokého kontrastu, vynikající reprodukce bodových zdrojů světla – a perfektní kruhové reprodukce neostrých bodových jasů bez patrných barevných obrysů.

 

 

Vynikající antireflexní vrstvy a kontrola protisvětla

Objektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena zvládá rozptyl světla s mimořádnou jemností a současně eliminuje projevy reflexů a závoje. Brilance získaných snímků vám vyrazí dech.

Antireflexní vrstvy Meso Amorphous Coat jsou nejlepší antireflexní vrstvy Nikon. Eliminují parazitní světlo dopadající z šikmého a svislého směru a poskytují tomuto teleobjektivu formátu FX výjimečnou míru kontroly nad výskytem reflexů a závoje.

Antireflexní vrstvy ARNEO dále potlačují výskyt reflexů a závoje způsobených dopadajícím světlem vstupujícím do objektivu ve svislém směru.

Pokud je součástí vaší tvůrčí vize dramatické protisvětlo, můžete fotografovat přímo do tvrdých zdrojů světla a stále získáte ty nejostřejší představitelné snímky s nejvyšší možnou brilancí. Pokud zachycujete noční krajiny, bodové zdroje světla jako hvězdy a pouliční osvětlení budou reprodukovány kruhově, ostře a s vysokou brilancí.

 

 

 


Rychlé a přesné automatické zaostřování

Vysoké počty pixelů jsou nemilosrdné. Přesnost je kritická a střední teleobjektiv NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena splňuje nároky na statické snímky i videa díky neochvějnému automatickému zaostřování.
Díky dvěma skupinám optických členů pohybujících se v přesné synchronizaci zaručuje objektiv Plena rychlé zaostření i při plně otevřené cloně, kde je hloubka ostrosti nejmenší. Rychlé trvalé úpravy zaostření udržují objekt perfektně zaostřený a vady zobrazení běžné u teleobjektivů jsou potlačeny při všech zaostřitelných vzdálenostech: od nejbližší až do nekonečna. S takto výkonným automatickým zaostřováním není žádná scéna příliš velká. A žádný detail není příliš malý. Libovolná clona, libovolné světlo: můžete izolovat zachycovaný objekt s krystalickou ostrostí na éterickém pozadí, které objektiv Plena reprodukuje skutečně dokonale.

 

 

Dostatečné osvětlení okrajů obrazového pole i při cloně f/1,8

Bajonet Nikon Z otevřel nové možnosti v oblasti konstrukce objektivů a objektiv Plena je všechny využívá k tomu, aby dosahoval úrovně periferního jasu překonávající všechny ostatní objektivy řady S při fotografování s plně otevřenou clonou. Bajonet Nikon Z se zkrácenou sečnou ohniskovou vzdáleností umožňuje umístění velkých optických členů do zadní části objektivu, kde mohou přenášet více světla na obrazový snímač. A velký vnitřní průměr bajonetu umožňuje přirozené šíření světla při jeho průchodu objektivem k obrazovému snímači. V kombinaci s neuvěřitelným celkovým obrazovým výkonem objektivu Plena je výsledkem perfektně rovnoměrné osvětlení celého obrazového pole bez viditelných úbytků světla k jeho okrajům.

Obsah balení:


Krytka objektivu LC-82B (přední krytka), krytka objektivu LF-N1 (zadní krytka), sluneční clona HB-108, pouzdro na objektiv CL-C2

 

 

 

 

 

Canon EOS M50 Mark II

Ať už vytváříte jakýkoli obsah, fotoaparát Canon EOS M50 Mark II vám poskytne více způsobů práce, a navíc ohromující kvalitu snímků, která vám pomůže odlišit se od ostatních. Díky čistému výstupu přes rozhraní HDMI, připojení mikrofonu a podpoře vyměnitelných objektivů a živého streamování do služby YouTube můžete vyprávět svůj příběh s vášní, ať už pořizujete fotografie či videa, nebo streamujete.
 

 

Canon EOS M50 mark ii
Canon EOS M50 vlogging

Videa a fotografie, které si vaše publikum zamiluje

Fotografie nové úrovně s malou hloubkou ostrosti, videa, která znějí a vypadají skvěle, a vysoce kvalitní živé streamování. Pořizujte videa v rozlišení až 4K a fotografie rychlostí až 10 sn/s.

Jednoduchost smartphonu a různé možnosti připojení

Streamujte přímo do služby YouTube přes síť Wi-Fi a získejte rychle přístup k obsahu ze svého chytrého zařízení bez jakýchkoli kabelů. Použijte čistý výstup přes rozhraní HDMI pro karty k zachycení živého obrazu a pro streamování v profesionální kvalitě.

Canon EOS M50 vloggování

Chytré technologie, které podporují kreativitu

Inteligentní technologie automaticky zachytí atmosféru okamžiku i v nejnáročnějších světelných podmínkách. Přizpůsobitelné styly Picture Style vám umožní vytvořit si vlastní kreativní způsob vyjadřování.

Snímejte přesně tak, jak chcete

Vybírejte kompozici pomocí mimořádně univerzální otočné obrazovky nebo vysoce kvalitního elektronického hledáčku. Můžete změnit perspektivu a styl výměnou objektivu, a dokonce přidat mikrofon nebo blesk Speedlite.

Snadné pořízení podmanivého obsahu

Systém Dual Pixel CMOS AF zajišťuje plynulé ostření a filmový vzhled a společně se sledováním očí/obličeje zachovává ostré objekty. Ovládání pomocí dotykové obrazovky a samospoušť pro videa usnadňují vlogování a streamování.

 

Hlavní vylepšení Canon EOS M50 Mark II oproti minulé generaci

 • zvýšená citlivost autofokusu až na -4EV (dříve -2EV)
 • zlepšení výdrže akumulátoru na 1 nabití na 250/305 snímků (dříve 235/235; hledáček/LCD)
 • zrychlení obnovovací frekvence hledáčku na 60 sn./s (dříve 30 sn./s)
 • funkce EYE DETECTION AF (zaostřování na oko) v režimu natáčení videa a průběžném zaostřování
 • funkce LIVE STREAMING
 • přenos dat přes klasický HDMI port

 

CANON EOS R10 s objektivem RF-S 18-45mm IS STM

Canon EOS R10 představuje dokonale všestranný nástroj pro tvorbu hybridního obsahu a kreativní sebevyjádření.
 

 

Panoramatická fotka Canon EOS R10

 

 

Hlavní přednosti fotoaparátu:

 • Automatické zaostřování s rozpoznáváním a sledováním osob, zvířat a vozidel pro foto i video
 • Kontinuální snímání rychlostí až 23 sn./s
 • 4K/60p video
 • Spolehlivé zaostřování i při slabém osvětlení (až do –4 EV)
 • Výklopná otočná dotyková obrazovka
 • 2,36 Mpx el. hledáček s obnovovací frekvencí 60 nebo 120 sn./s
 • Procesor DIGIC X
 • Přímé připojení k síti Wi-Fi pro odesílání do cloudových služeb
Canon EOS R10

Nový typ automatického zaostřování

Fotoaparát EOS R10 dokáže rozpoznat lidi, vozidla a zvířata – například kočky, psy a ptáky – a sledovat je, jak se pohybují kdekoli v záběru. I rychle se pohybující objekty jsou vykresleny dokonale ostře.

Při fotografování lidí fotoaparát EOS R10 nejprve upřednostňuje oči, "okna to do duše" fotografovaného objektu. Pokud nejsou viditelné, pak je místo nich sledován obličej. A pokud se objekt na chvíli odvrátí, je na řadě hlava a poté tělo.

 

Canon EOS R10 s výklopnou obrazovkou

Vyšší rychlost

Instinktivně reagujte a zachyťte prchavé okamžiky v čase pomocí série vysokorychlostních snímků – ideální při fotografování divoké přírody a sportu. Fotoaparát EOS R10 dokáže zachytit souvislé série snímků typu RAW, JPEG nebo HEIF rychlostí až 15 snímků za sekundu (nebo 23 sn./s pomocí elektronické závěrky fotoaparátu). Fotoaparát při tom sleduje objekt v celém záběru a průběžně upravuje zaostření a expozici v reakci na měnící se scénu.

Zachycení okamžiků ve zlomku sekundy

V režimu kontinuálního snímání do formátu RAW lze pořizovat fotografie rychlostí až 30 sn./s s ořezem 75 %, přičemž snímky se ukládají do jednoho filmového souboru, což umožňuje úhledné a snadné uspořádání. Jednotlivé snímky lze poté extrahovat, zpracovat a upravit pomocí našeho bezplatného softwaru Digital Photo Professional (DPP). Pokud je v nabídce fotoaparátu povoleno předsnímání, fotoaparát EOS R10 zachytí 0,5 s akce před stisknutím tlačítka spouště, takže vždy zachytíte ten dokonalý kouzelný okamžik.

 

Procesor DIGIC X

Rychlá reakce

Fotoaparát také rychle zareaguje na vaše příkazy a přináší vám obrovskou výhodu, pokud jde o zachycení rozhodujícího okamžiku. Procesor DIGIC X poskytuje citlivé ovládání a minimální prodlevu nebo zatmění hledáčku, takže budete vždy cítit spojení se svým objektem.

Lepší flexibilita

Ať už pořizujete fotografie, video nebo kombinaci obou, fotoaparát EOS R10 vždy zajistí špičkovou kvalitu snímků. Je také přenosný, váží pouhých 429 g, takže si jej vždy můžete vzít s sebou.

 

Fotografovanie jahôd s Canon EOS R10

Získejte kontrolu

Fotografové si mohou zvolit pořizování souborů JPEG nebo HEIF nebo pořizování souborů RAW pro maximální flexibilitu při postprodukci. Technologie Dual Pixel RAW vám dokonce umožní vylepšit snímky pomocí mikroúprav ostrosti a efektu bokeh a omezení zdvojení obrazu.

Dokonalá rovnováha

Snímač s rozlišením 24,2 megapixelu vám poskytne ideální rovnováhu mezi detaily, rychlostí a výkonem za slabého osvětlení. Maximální citlivost ISO 32 000 (rozšiřitelná na ISO 51 200) umožňuje při fotografování ve tmě dosáhnout více detailů a méně šumu. K dispozici je také vestavěný blesk, který vám poskytne prvek navíc, pokud jej budete potřebovat.

Výklopný display Canon EOS R10

Rozlišení 4K, které překoná vaše očekávání

Fotoaparát EOS R10 pořizuje mimořádné videozáznamy v rozlišení 4K, které vypadají skvěle na displejích UHD a umožňují ořezávání bez ztráty kvality při úpravách projektů v rozlišení Full HD. Filmaři si mohou vybrat mezi rozlišením 4K/60p3, a dosáhnout tak dokonale plynulé reprodukce pohybujících se objektů a efektů zpomaleného pohybu, a ohromujícím převzorkovaným rozlišením 4K/30p vytvořeným z výstupu 6K ze snímače fotoaparátu s rozlišením 24,2 megapixelu. Výsledky musíte vidět, abyste uvěřili.

Mimořádně plynulý pohyb

Při snímání v režimu Full HD lze použít snímkové frekvence až 120 sn./s, což odhalí ještě více jemných detailů v pohybu objektů. A pro pomalu se pohybující scény přidává schopnost vytvářet úžasné časosběrné filmy v rozlišení 4K a Full HD ve fotoaparátu ještě více možností do vašeho kreativního arzenálu.

Maximální jednoduchost a uspokojivější použití

Od okamžiku, kdy fotoaparát EOS R10 vezmete do ruky, budete mít pocit, že jste s ním propojeni, jako by se jednalo o rozšíření vašeho kreativního já. Tlačítka a voliče se instinktivně nacházejí pod prsty a palci a elektronický hledáček fotoaparátu (EVF) nabízí jasný a přesný pohled na svět.

Canon EOS R10 a Canon EOS R7 porovnanie

Do systému EOS R přichází snímač APS-C

Systém navržený pro budoucnost, již dnes. Fotoaparát EOS R10 je členem systému EOS R – kolekce fotoaparátů, objektivů a příslušenství navržených od základu pro poskytování skvělých fotografií a videí, nyní i do budoucnosti. Rychlejší a širší bajonet pro uchycení objektivu (54 mm) umožňuje dosáhnout nových úrovní výkonu, což znamená, že budete moci popustit uzdu kreativitě novými způsoby.

Propojení a rozšíření

Díky trojici adaptérů pro upevnění objektivu však můžete i nadále používat stávající objektivy EF a EF-S. Ty mohou také dodat další funkce, jako jsou přizpůsobitelné ovládací prvky nebo všestranný neutrální šedý filtr.

 

Rozdiel na fotogrfii medzi FULL FRAME a APS-C

Výhoda snímače APS-C

Protože je fotoaparát EOS R10 postaven na snímači velikosti APS-C, nabízejí objektivy 1,6× větší dosah teleobjektivu než ekvivalentní ohniskové vzdálenosti plnoformátového fotoaparátu. Dostaňte se hned vedle objektu a pořiďte snímky divoké přírody, které vyplňují záběr, a akční snímky, které silně zapůsobí.

Učte se a rozvíjejte se při fotografování

Pro ty, kteří jsou u systému EOS noví nebo jsou nováčky v oboru fotografování: uživatelské rozhraní s průvodcem pomůže rozvíjet vaše dovednosti a také se naučit, jak váš fotoaparát funguje. Jakmile budete připraveni vydat se na sólo jízdu, standardní rozhraní kamery je tak intuitivní a uživatelsky přívětivé, že možná dokonce zapomenete, že tam je.

Smartfón pripojený pomocou Bluetooth na Canon EOS R10

Lepší připojení

Fotoaparát EOS R10 se bezdrátově připojí ke smartphonu, takže můžete sdílet svou kreativitu s přáteli a sledujícími. Zveřejňujte příspěvky na sociálních sítích, odesílejte videoklipy přátelům a nahrávejte snímky na cloudové účty, aby byly připraveny a čekaly na vás, až se vrátíte domů.

Ani chvilku bez připojení

Vestavěná technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie udržuje připojení vždy zapnuté, což umožňuje bezproblémovou aktivaci 2,4GHz sítě Wi-Fi v případě potřeby přenosu snímků. Fotoaparát je také možné ovládat na dálku z chytrého zařízení pomocí aplikace Canon Camera Connect: pro sledování toho, co vidí, změnu nastavení a pořizování fotografií a videa. Pro jednodušší dálkové ovládání je k dispozici také bezdrátový ovladač Bluetooth BR-E1. Fotoaparát EOS R10 je také vybaven rozhraním USB-C pro nabíjení ve fotoaparátu a pro fotografování z počítače PC/Mac.

 

PC s aplikáciou pre Canon

Ovlivněte své sledující

Vlogeři a tvůrci obsahu mohou používat fotoaparát EOS R10 k živému streamování videa špičkové kvality přímo svým sledujícím na YouTube. Stačí připojit fotoaparát k síti Wi-Fi – není vyžadován počítač. Otočný displej LCD lze otáčet, aby vám při prezentaci poskytl přesný náhled. Fotoaparát EOS R10 podporuje také vertikální snímání videa – ideální ke snímání obsahu pro příběhy na sociálních sítích.

Vaše kreativita v cloudu

Brána image.canon vám umožní umístit obsah přesně tam, kde je třeba. Snímky a filmy lze bez problémů nahrát – přímo z fotoaparátu do cloudu image.canon pomocí sítě Wi-Fi. Odtud je lze přesunout do dlouhodobého úložiště na jiné cloudové platformy nebo je stáhnout do počítače PC nebo Mac pro úpravy. Chcete-li z fotoaparátu EOS R10 extrahovat kvalitu snímků do poslední kapky, zkuste snímky typu RAW zpracovat v cloudu canon.image.11 Modul pro zpracování obrazu v neuronové síti se používá ke zlepšení kvality obrazu na novou úroveň.

Smartfón pripojený pomocou Bluetooth na Canon EOS R10

Canon RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM

Objektiv RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM je ideální všestranný objektiv pro každodenní fotografování. Díky kompaktnímu designu a zasouvacímu mechanismu je ideální i pro cestování. Díky možnosti ručního zásahu do automatického zaostření a vodicího šroubu typu STM pro plynulé a tiché automatické zaostřování při filmování je nezbytnou součástí výbavy pro každodenní fotografování a filmování.

Stabilizační systém objektivu spolupracuje s interní stabilizací obrazu (IBIS) a systémem Movie Digital IS. Díky sedmilamelové kruhové cloně objektiv kreslí fotografované objekty ostře, s příjemně měkkým pozadím.

Hlavní funkce a vlastnosti:

 • Standardní zoomový objektiv RF-S s ohniskovou vzdáleností 29-72 mm (po přepočtu na kinofilm)
 • Mechanismus zatažení objektivu pro větší kompaktnost
 • Vodicí šroub typu STM pro plynulé automatické zaostřování při filmování
 • Korekce zkreslení a minimalizace chromatické aberace

Obsah balení:

 • Tělo fotoaparátu EOS R10 (s objektivem a krytkou)
 • Kryt fotoaparátu R-F-5
 • Popruh fotoaparátu ER-R10
 • Kryt patice ER-SC2
 • Nabíječka baterií LC-E17E
 • Bateriový zdroj LP-E17
 • Kryt bateriového zdroje
 • Napájecí kábel
 • Sada uživatelské příručky