Provozní doba zákaznického centra

Fotoprodukty

Fototechnika


Telefon: +420 272 071 200
E-mail: info@fotolab.cz

Po - Pá 9 - 18 h
So - Ne 10 - 18 h, včetně svátků

Telefon: +420 272 071 200
E-mail: eshop@fotolab.cz

Po - Pá  9 - 17 h
So - Ne  zavřeno, včetně svátků

 

FOTOLAB klub


Telefon: +420 272 071 200
E-mail: klub@fotolab.cz

Často kladené dotazy

Vaši objednávku máte možnost odeslat ke zpracování různými způsoby:

 • Online přes webové stránky www.fotolab.cz
 • V našem programu FOTOLAB Fotosvět, zde ke stažení.
 • V naší mobilní aplikaci CEWE fotosvět pro zařízení se systémem Android nebo iOS, zde ke stažení.
 • Na kterékoliv prodejně FOTOLAB.cz nebo FOTOLAB partner prostřednictvím našeho kiosku nebo vložením např. CD přímo do našeho zakázkového sáčku.

Pro vyzvednutí Vaší zakázky si vyberte kteroukoliv značkovou prodejnu FOTOLAB.cz, sběrnu či poradenstké centrum FOTOLAB partner nebo si ji můžete nechat zaslat prostřednictvím kurýrní služby PPL či České pošty přímo na Vámi zvolenou adresu.

Ano, fotografie nebo jiný produkt připravený v programu FOTOLAB Fotosvět jednoduše vypálíte na CD nebo uložíte na jiné paměťové médium a odevzdáte zakázku prostřednictvím zakázkového sáčku na kterékoliv značkové prodejně FOTOLAB.cz nebo sběrně FOTOLAB partner.

Na všech prodejnách FOTOLAB.cz a vybraných sběrnách FOTOLAB partner máte také možnost využít náš kiosek tzv. Digifotomaker (DFM), pomocí kterého bude Vaše zakázka z paměťového média odeslána online ke zpracování.

V případě, že nemůžete použít některou z výše uvedených možností objednání, je zde možnost fotografie nahrát přímo na paměťové médium a odevzdat zakázku prostřednictvím zakázkového sáčku na kterékoliv značkové prodejně FOTOLAB.cz nebo sběrně FOTOLAB partner. Na paměťové médium doporučujeme nahrát pouze fotografie určené k tisku. Pokud médium bude obsahovat více fotek, než chcete tisknout, je nutné přiložit rozpis s přesnými názvy souborů, popř. názvy složek, ze kterých požadujete zpracovat fotografie.

V opačném případě budou vyhotoveny všechny fotografie uložené na paměťovém médiu.

Pro bezproblémové zpracování zakázek je potřeba mít fotografie ve formátu JPEG, poznáte je dle přípony Vašich souborů: jpg, .jpeg, .jpe .jif, .jfif, .jfi , nebo ve formátu TIFF s přípony souborů: tiff, .tif. Pro co nejkvalitnější fotku se snažte mít obrázky s nejmenší mírou komprese a dodržet požadované nejmenší rozlišení pro daný rozměr fotografie.

Fotografie Vám zpracujeme pouze v barevném prostoru RGB. Není se třeba ovšem obávat, většina dnešních zařízení, včetně fotoaparátů, pořizuje standardně fotky v barevném spektru RGB. Možnosti focení barevného prostoru naleznete v nastavení Vašich fotoaparátů.

Pokud zašlete fotografie v barevném prostoru CMYK, nemůže být zakázka zpracována z důvodu deformace barevného rozlišení dat.

Ukazatelem, který Vám napoví, že Vaše fotky jsou v požadovaném rozlišení je tzv. smajlík, malý úsměv v pravém dolním rohu vloženého obrázku, který se Vám zobrazí při objednání online nebo přes naši aplikaci FOTOLAB Fotosvět. Pokud je zelený, rozlišení je dostatečně vysoké. Je-li žlutý, rozlišení je stále v pořádku, ale není optimální. Pokud je ovšem červený, doporučujeme např. zmenšit fotografii či použít fotografii s vyšším rozlišením, aby se rozlišení zvýšilo a kvalita dosáhla žlutého nebo zeleného smajlíku.

Níže je uveden seznam doporučených minimálních rozlišení pro danou velikost:

Digitální fotografie Minimální rozlišení v MPx Minimální rozlišení v px
Šíře 9 1,5 1050 x 1400
Šíře 10 2,0 1200 x 1600
Šíře 13 3,0 1500 x 2000
Šíře 15 4,3 1800 x 2400

 

Původní a klasický formát fotografií

Šíře fotografií je vždy jasně daná. Máme 4 základní šíře fotografií: 9, 10, 13 a 15 cm. Více o šíři fotografie naleznete v sekci Šíře fotopapíru. Po výběru šířky fotografie, se u Vaší objednávky může měnit pouze její délka. A v tom je právě základní rozdíl mezi „Původním formátem“ a „Klasickým formátem“.Původní a klasický formát fotografií
Srovnání jednotlivých formátů fotografie, které se dnes běžně používají a jejich rozměry u fotografie šíře 10 cmPůvodní formát

Pokud si při objednávání fotografií zvolíte „Původní formát“, může být délka fotografie různá. To zapříčiní poměr stran, který je nastaven ve Vašem fotoaparátu nebo úprava snímku v jakémkoliv programu. Vaše fotografie bude mít vždy například šíři 10 cm, ale délka může být různá. Pokud tedy nefotíte na poměr stran 2 : 3, bude délka výsledné fotografie vždy jinak dlouhá, než jsou standardní rozměry, jako například 10 x 15 cm.

Původní formát
Původní formát fotografie (4 : 3): Fotografie bude vyhotovena tak, jak byla nafocena. Tedy v tomto případě kratší. Nejběžnější u digitálních fotoaparátů.Formát 16:9
Původní formát fotografie (16 : 9): Fotografie bude vyhotovena tak, jak byla nafocena. Tedy v tomto případě delší. Nejběžnější u chytrých telefonů.Klasický formát

Jestliže ale chcete mít všechny fotografie stejně dlouhé, aby Vám seděly do klasického fotoalba pro fotografie např. 10 x 15 cm, musíte při objednání fotografií zvolit „Klasický formát“. My Vám fotografie, které neodpovídají danému poměru stran, ořízneme tak, aby byly všechny stejně dlouhé.

Formát 2:3
Klasický formát fotografie (2 : 3): Fotografie je vyhotovena v přesném rozměru (např. 10 x 15 cm)


Ovšem zde dojde k ořezu části motivu fotografie a to nejčastěji dle ukázek níže.

Formát 2:3
Ukázka ořezu fotografie na 10 x 15cm z poměru stran 16 : 9 na poměr stran 2 : 3


Formát 2:3
Ukázka ořezu fotografie na 10 x 15cm z poměru stran 4 : 3 na poměr stran 2 : 3Tipy pro objednávku fotografií:
Pokud chcete mít vyrobeny fotografie vždy v přesných rozměrech a bez jakéhokoliv ořezu motivu, stačí si nastavit svůj digitální fotoaparát nebo chytrý telefon na focení ve formátu 2 : 3. Formáty lze změnit v nastavení přístroje.

U klasického formátu vždy doporučujeme řídit se ořezovými značkami, které jsou vidět a dají se nastavit v našem programu, který si můžete zdarma stáhnout zde

Máte také možnost využít převodní tabulky na našich stránkách, kde Vám aplikace řekne při zadání rozměrů nafoceného snímku, zda bude výsledná fotografie kratší či delší. Rozměr Vámi nafoceného snímku zjistíte ve Vašem počítači kliknutím pravým tlačítkem myši na snímek, záložka Vlastnosti a pak Podrobnosti.


Přehled formátů fotografií

Výrobci fotopapíru dodávají papír pro výrobu fotografií v přesně daných šířkách v milimetrech. Běžně užívaná terminologie uvedená v centimetrech např. šíře 9, 10 nebo 13 cm, je orientačním rozměrem pro objednávku.

Přesné šíře fotopapíru dané světovými výrobci:

Orientační šíře v cm Přesná šíře v mm Rozměr v pixelech při 300 DPI
9 cm 89 mm 1051 px
10 cm 102 mm 1204 px
13 cm 127 mm 1511 px
15 cm 152 mm 1795 px
20 cm 203 mm 2397 px
30 cm 305 mm 3602 px

Po odeslání Vaší zakázky od nás obdržíte postupně dva informační e-maily. V prvním Vás budeme informovat o přijetí zakázky do výroby. Druhým e-mailem Vám oznamujeme, že zakázka byla zpracována a v jakém časovém horizontu bude připravena k vyzvednutí na prodejně, sběrně či doručena poštou.

Stav Vaší objednávky máte možnost zjistit online na našich stránkách www.fotolab.cz. Stačí zadat číslo Vaší objednávky zde a ihned máte aktuální informace o stavu Vaší objednávky.

Pokud Vám nedorazí potvrzení o přijetí nebo vyhotovení zakázky, zkontrolujte si prosím nastavení Vaší e-mailové schránky a nastavení složky Nevyžádané pošty (spam).

Abychom dodrželi dodací lhůty a dodali našim zákazníkům jejich zakázky co nejdříve, není možné zasahovat do objednávek po Vašem odeslání. Zakázky se ihned po odeslání řadí do výrobního procesu. Veškeré úpravy proto musí být provedeny před odesláním zakázky ke zpracování.

Jste nový zákazník?
Pro možnost objednávání, sledování stavu Vašich zakázek nebo pro využívání online úložiště, je nutné se zaregistrovat. Přenos osobních dat se uskutečňuje v zašifrované podobě a po uložení nejsou tyto údaje přístupné třetím osobám.

Jste zákazník FOTOLAB.cz? Jako zákazník FOTOLAB.cz se můžete přihlásit na webových stránkách zde přes tlačítko „Můj účet“ nebo „Stav objednávky.

Pokud si nepamatujete heslo nebo Vám přihlášení nefunguje, klikněte prosím zde, aby Vám mohlo být doručeno heslo nové. Budete vyzváni k vyplnění e-mailové adresy, kterou máte uvedenu v registraci. Na tuto adresu Vám bude zaslán e-mail s novým heslem pro přihlášení.

Doporučujeme nové heslo při zadávání opsat, nikoliv zkopírovat. Při kopírování hesla dochází často k chybnému zadání, heslo může obsahovat mezeru, kterou systém vyhodnotí jako neplatný údaj a nebudete do systému přihlášen.

Pokud si v jedné zakázce zadáte více druhů produktů, tzn. z různých produktových skupin, bude objednávka automaticky rozdělena do více zakázek a ke každé zakázce bude účtováno dopravné a balné. Důvodem je, že data z online odeslané objednávky natékají přímo do výrobní linky, která je vzhledem k rozdílné technologii výroby, balení či dodacímu termínu, nastavena pro každou skupinu produktů zvlášť. Před závazným odesláním potvrzujete konečnou rekapitulaci ceny celé objednávky.

Ke každé zakázce je účtováno dopravné a balné ve výši 55,- Kč při vyzvednutí na prodejně nebo výdejním místě. Při doručení kurýrní službou PPL nebo Českou poštou je účtováno 129,- Kč.

Produktové skupiny:

 1. CEWE FOTOKNIHY
 2. Foto – kvalita standard
 3. Foto – kvalita premium
 4. Velké formáty na fotopapír
 5. Fotodárky
 6. Fotoobrazy a plakáty
 7. Kalendáře
 8. Pohledy a přání
 9. Kryty na telefon
 10. Art Prints

Na každé značkové prodejně FOTOLAB.cz a na vybraných fotosběrnách FOTOLAB partner máte možnost vytisknout si své fotografie na kiosku (tzv. Digifotomakeru ) a odnést si je okamžitě s sebou.

Je to jednoduché:

 1. Vyberte fotografie.
 2. Navštivte nejbližší prodejnu s kioskem Foto IHNED.
 3. Připojte zařízení a přeneste své vybrané fotografie.
 4. Potvrďte objednávku na kiosku, vezměte účtenku a zaplaťte u pokladny.

 

Digifotomakery (DFM) zpracovávají všechny běžně dostupné paměťové karty z digitálních kamer, USB, přenosné disky, CD nebo DVD. Prostřednictvím Bluetooth je možný tisk i z mobilních telefonů se systémem Android a iOS.

Informace o cenách Vám poskytne obsluhující personál na každé prodejně FOTOLAB.cz nebo fotosběrně FOTOLAB partner. Seznam a kontakty na jednotlivé prodejny a fotosběrny naleznete na internetových stránkách zde.

Objednává-li zákazník fotoslužby jako spotřebitel, tj. bez uvedení IČO a případně DIČ, sjednává se záruční doba v délce 24 měsíců. V ostatních případech se sjednává záruční doba v délce 6 měsíců.

Reklamace vyřizujeme bezodkladně, nejpozději však do 30 dní ode dne uplatnění reklamace.

Doporučujeme ovšem uplatnit reklamaci bez zbytečného odkladu na prodejně, kde byla zakázka vyzvednuta.

Každá reklamace by měla obsahovat kompletní reklamovanou zakázku, původní zasílací sáček nebo potvrzení internetové objednávky. V případě objednávky zaslané na paměťovém médiu, měl by zákazník rovněž zaslat původní objednávková data zpět na původním paměťovém médiu.

V případě dodání smluvním dopravcem (Česká pošta, PPL) uplatňuje zákazník reklamaci přímo přes Zákaznické centrum CEWE telefonicky nebo e-mailem s identifikací reklamované zakázky (číslo zakázky, datum objednávky), popisem důvodu reklamace a přiloženým snímkem, zobrazujícím míru poškození zakázky a kontaktem na zákazníka.

Doporučujeme uplatnit reklamaci co nejdříve, nejlépe do jednoho měsíce.

V případě uznané reklamace, společnost CeWe Color, a. s. uhradí náklady na dopravu vzniklé zákazníkovi zasláním reklamace k posouzení, ovšem reklamace zaslaná jako zásilka na dobírku, nebude převzata.

Reklamace se řídí platnými Všeobecně obchodními podmínkami a Reklamačním řádem CeWe Color, a.s., které jsou k nahlédnutí zde a na každé značkové prodejně FOTOLAB.cz.

CEWE FOTOKNIHA je produkt nejvyšší kvality. V případě, že nebudete z jakéhokoli důvodu se svojí CEWE FOTOKNIHOU spokojeni, můžete vrátit kompletní fotozakázku do 7 dnů od zaplacení my Vám vrátíme 100% zaplacené částky.

Výrobci fotopapíru dodávají papír pro výrobu fotografií v přesně daných šířkách v milimetrech. Běžně užívaná terminologie uvedená v centimetrech např. šíře 9, 10 nebo 13 cm, je orientačním rozměrem pro objednávku.

Přesné šíře fotopapíru dané světovými výrobci:

 

Orientační šíře v cm Přesná šíře v mm Rozměr v pixelech při 300 DPI
Šíře 9 89 mm 1051 px
Šíře 10 102 1204 px
Šíře 13 128 1511 px
Šíře 15 152 1795
Šíře 20 203 2397
Šíře 30 305 3602

 

Při objednávání jakéhokoliv produktu z portfolia fotoslužeb dochází během odesílání do výroby k optimalizaci dat, aby přenos nezatěžoval vytížení Vaší sítě. Do zaslaných dat dále nezasahujeme a optimalizace při odesílání se nijak neprojevuje na následné kvalitě tisku.

CEWE FOTOKNIHA je produkt nejvyšší kvality. Pokud se však náhodou stane, že s Vaší CEWE FOTOKNIHOU nebudete z jakéhokoli důvodu spokojeni, můžete ji do 7 pracovních dnů od zaplacení vrátit a my Vám vrátíme 100 % zaplacené částky.

Jak uplatnit 100% Garanci vrácení peněz při doručení CEWE FOTOKNIHY na prodejnu FOTOLAB.cz nebo FOTOLAB Partner:

 • navštivte prodejnu FOTOLAB.cz nebo FOTOLAB Partner, kde jste si vyzvedli (zakoupili ) Vaši CEWE FOTOKNIHU
 • peníze Vám vyplatí ihned v hotovosti v rámci 100% Garance vrácení peněz

Jak uplatnit 100% Garanci vrácení peněz při doručení CEWE FOTOKNIHY poštou:

 • odešlete CEWE FOTOKNIHU s průvodním dopisem zpět do naší fotolaboratoře
 • peníze Vám vrátíme na účet, který uvedete v průvodním dopisu

Kontaktujte prosím Zákaznické centrum CEWE, telefonicky na +420 272 071 200 nebo e-mailem na fotolabcz@cewe.cz

Vytíženost zákaznického centra

Sídlo společnosti FOTOLAB - CEWE

CeWe Color, a. s.
Kloknerova 2278/24
Praha 4 - Chodov
148 00

IČ: 49241338
DIČ: CZ49241338
Společnost CeWe Color, a.s. je součástí koncernu společnosti CEWE Stiftung & Co. KGaA, Meerweg 30 – 32, D - 26133 Oldenburg, Spolková republika Německo

UniCredit Bank Praha, 804666086/2700

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 2111.
Telefon recepce: +420 272 071 111
Provozní doba recepce:
Po - Čt: 08:00 - 18:00
Pá: 08:00 - 17:15
So - Ne: zavřeno
E-mail: info@fotolab.cz
ROZUMÍM
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.
Další informace.