Nikon D7200 – MINI RECENZE

Na jaře 2015 nám Nikon představil nový model Nikon D7200. Pojďme se na něj mrknout blíže.

Jak všichni víme, D7200 je nástupcem D7100. Vzhledově se tady žádná změna nekoná. Tu najdeme především uvnitř.

Došlo k vylepšení obrazového procesoru, díky kterému je fotoaparát rychlejší a je schopný vám nabídnout kvalitnější fotografie. Dochází také k lepší redukci šumu při zvýšené citlivosti. Oproti D7100 je ostření citlivější a rychlejší a to i při špatných světelných podmínkách.

Ve své výbavě má krom spousty scénických režimů také širokou nabídku fotografických filtrů, které lze aplikovat i na video. Při filmování fotoaparátu využívá stereofoní mikrofon a není problém připojit externí. Přeostřování při natáčení funguje také na jedničku.

Velkou změnou je přidání WiFi a NFC. Skrz smartphone je tak možné fotoaparát ovládat na dálku a rovnou si tak přeposlat fotografie třeba do tabletu. Ušetří to čas a můžete tak ihned sdílet fotografie na sociálních sítích.

Spousta lidí kritizuje oproti D5500 málo hluboký grip. Já nejsem vlastníkem velikých rukou, takže budete muset posoudit sami. Ale jsem si jistá, že každý najde ten správný úchop.

Nikon D7200 je dle mého názoru fotoaparát vhodný pro pokročilé a náročné uživatele. S kombinací se správným objektivem budete schopni nafotografovat cokoli a dostanete perfektní fotografie.

Pokud byste hledali alternativy u jiných značek, tak doporučuji za Canon EOS 7D Mark II a nebo nižší model 70D. Od Pentaxu K-3 II a za firmu Sony fotoaparát Alpha A7.

Ukázkové fotografie:

Použitý fotoaparát: Nikon D7200

Použitý objektiv: Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX

DSC_2444 DSC_2180 DSC_0676 DSC_0026

Nikon D7200 – MINI RECENZE
Ohodnoťte prosím tento článek

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.