CEWE Fotolab
Muž s batohem v přírodě

9 nezbytností do batohu pro výlety za vysněnými fotkami

Ať už vyrážíte na dovolenou nebo fotovýlet, fotoaparát je jedna z věcí, kterou rozhodně nesmíte zapomenout doma, tak jako další nezbytnosti. A které to jsou?

Správný výběr batohu je klíčový

Ten byste měli volit podle toho, jak velkou máte výbavu, respektive, kolik toho chcete ze své výbavy na fotovýlety nosit. Důležitou součástí batohu je i pláštěnka a to, aby vám skvěle seděl na zádech. Při výběru fotobatohu proto dbejte na správnou výztuhu zad a dna, možnost připevnit stativ a také dostatečný prostor na uložení osobních věcí.

 

Fotobatohů na trhu je celá řada, vybrat můžete celokomorový, s vyjímatelnou vložkou nebo dělenými komorami na techniku.

Čtěte také na blogu: Fotobrašna nebo fotobatoh?

Fotoaparát

Fotoaparát je základ, bez něj toho moc nevyfotíte 🙂 Vlastně ano, vyfotíte, ale mobilním telefonem to nikdy nebude v maximální kvalitě, kterou jsou schopny dnešní systémové fotoaparáty přinést, včetně flexibility jejich používání v jednotlivých fotografických žánrech. A protože je na cestách každé kilo cítit, rozhodně je mnohem lepší na delší výlety nebo túry, zvolit některou z bezzrcadlovek, která bývá většinou o dost lehčí než zrcadlovkový ekvivalent.

Čtěte také na blogu: Jak nastavit fotoaparát krok za krokem

Stativ

Pevný stativ je při focení panoramat krajiny nebo delších expozic určitě další nezbytnou věcí, kterou nesmíte opominout. Ideální je stativ, který je lehký (nejlépe carbonový nebo z jiného podobně lehkého materiálu), skladný a nezabere vám v batohu příliš prostoru.

Přihlaste až 100 fotografií do souteže Cestuj s CEWE a vyhrajte skvělé ceny

Pokud chcete zachytit kouzlo dlouhé expozice a vytvořit mnohdy až snovou atmosféru, bez stativu se neobejdete. Ale existují i výjimky, například při focení vody není třeba použít pokaždé extrémně dlouhé časy. Proto expozice do 1 sekundy bude dostačující a vybrané fotoaparáty disponující stabilizací si s tím poradí, aniž by byla statická část snímku rozmazaná.

Čtěte také na blogu: Jak vybrat stativ? Na co si dát pozor?

Filtry

Filtry dokáží fotku povýšit na vyšší úroveň a nebudete s ní mít tolik práce v postprocesu. Každý filtr je vhodný pro jiný druh fotografie. Mezi nejčastěji používané v digitální fotografii patří:

  • Polarizační filtry – eliminují odrazy, odstraňují vzdušné opary a zvyšují sytost barev
  • ND filtry – pohlcují světlo, a tak můžete použít mnohonásobně delší časy i za velmi jasného slunečného dne
  • UV filtry – slouží spíš jako ochrana objektivu

Nabitá baterie

Baterie je nepostradatelná, bez ní nevyfotíte vůbec nic. A pokud se chystáte na delší fotovýlet, nebo plánujtete vyfotit hodně záběrů, rozhodně si nezapomeňte přibalit náhradní (a hlavně nabité) baterie. Další možností může být i solární nabíječka, ale v případě, že potřebujete fotit tady a teď, je nabitá baterka lepším řešením.

Čtěte také na blogu: Jak šetřit baterii fotoaparátu?

Přihlaste až 100 fotografií do souteže Cestuj s CEWE a vyhrajte skvělé ceny

Paměťová karta

Bez paměťovky toho moc nenafotíte, tak nezapomeňte zkontrolovat, zda je ve slotu fotoaparátu dostatečně vyprázdněná, a že máte pro jistotu ještě náhradní.

Na našem eshopu najdete karty od 16GB až po 256Gb s různou rychlostí zápisu. Ptáte se, jak správně vybrat paměťovou kartu? Napovědět může článek z našeho blogu.

Čistící sada na fototechniku

Vždy existuje riziko, že si při výpravě zašpiníte fototechniku. Optika je velmi choulostivá na poškrábání. Z tohoto důvodu doporučujeme tedy přibalit si sebou kvalitní mikrovláknovou utěrku, doplněnou o čisticí roztok.

Čtěte také na blogu: Čištění digitálních fotoaparátů a objektivů

Plecháček

Plechový hrnek se vám bude hodit na všech výletech a to platí i o těch za dokonalými fotkami. Jen tak ho nerozbijete a objem 360ml je tak akorát.

plechový hrnek

Přihlaste až 100 fotografií do souteže Cestuj s CEWE a vyhrajte skvělé ceny

Stan

Nezapomeňte zabalit i stan, pokud se chystáte na delší fotovýlet. Díky stanování můžete pořídit unikátní fotky východu nebo západu slunce a nebo pořídit skvělé záběry krajiny ve zlaté hodince.

Nejdůležitější na konec – „energie“ na cesty

No a to nejdůležitější nakonec – nezapomeňte přibalit svačinu! Protože bez dostatečné energie se nedá pracovat, to víme všichni 🙂 Takže vám přejeme spoustu neopakovatelných záběrů a hlavně dobré světlo!

Se svými nejlepšími záběry se navíc můžete pochlubit i ostatním fotonadšendcům a přihlásit je do naší největší letní soutěže Cestuj s CEWE a vyhrát skvělé ceny!

Přidat komentář