CEWE FOTOLAB

UNESCO ROAD TRIP 3. zastávka – TELČ

A jedeme dál. Z Českého Krumlova vyrážíme přímo za nosem do dalšího města. Po krásných 111 km a skoro dvouhodinovém playlistu českých hitů parkujeme u rybníčku ve městě Telč.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 14mm f/1.8 DG HSM ART

Hned na začátek musíme sdělit všem nadšencům historie, „tam se musíte podívat“. My měli ještě jednu nohu v autě a už jsme fotili zrcadlící se státní zámek Telč v místním Ulickým rybníce a Telčským potoce.

Ten pohled stál za to, ale my chtěli vidět víc. Proto jsme se vydali Horní bránou přímo do historického centra na náměstí Zachariáše z Hradce. Právě toto historické jádro celého města, obklopené branami, potokem a rybníkem, se zasloužilo o samotný zápis do kulturního dědictví UNESCO v roce 1992. Královská vodní tvrz je dokonce zachovalá z 13. století.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 135mm f/1.8 DG HSM ART

S nadšením jsme si prošli celé náměstí až ke Státnímu zámku. Hned vedle zámku se nachází Svatodušní věž nahoře s rozhlednou a nám bylo hned jasné, že musíme nahoru. Některým z nás trpící závratěmi to tedy bylo vysvětleno několikrát. Závrať nezávrať, ty fotky budou stát za to, vždyť 53 m celkové výšky, navíc s ochozem ve výšce 33 m, není zase tolik 🙂

Po 152 schodech a různě vysokých stropech v mezipatrech (některé byly opravdu pro trpaslíky 🙂 ) jsme byli nahoře. A i slabší povahy uznaly, že ten výhled stojí za to. No řekněte sami.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 14mm f/1.8 DG HSM ART

Na rozhledně se nám nelíbil jenom výhled. Ale cestou nahoru v jednom mezipatře je mapa celé České republiky, do které vyznačíte špendlíkem, odkud jste do Telče zavítali. No neváhali jsme ani vteřinu. Jsme tam.

Foceno telefonem 🙂

Pak už nám zbývalo jen vyfotit „selfíčko“, které nám posloužilo jako důkaz pro ostatní ve firmě, že někteří překonali na cestách i sami sebe, a utíkali jsme zase dolů.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 14mm f/1.8 DG HSM ART

Určitě jste zaregistrovali, že na naší cestě nás provází i originální trička, které samozřejmě také pochází z naší výroby. Pořídili jsme si je hned ve dvou barvách.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 135mm f/1.8 DG HSM ART

Vám teď nic jiného nezbývá, než si naplánovat výlet na víkend, dokud je ještě hezky. Telč je opravdu krásná i svými úzkými uličkami kolem náměstí.

Nezapomeňte se vyfotit a soutěžit s námi na Instagramu.

No a my se s vámi pomalu loučíme a doslova letíme dál. Čeká nás ještě spousta památek. Můžete se těšit na krátkou reportáž a fotky přímo z Třebíče.

Fotoaparát: Canon EOS 5D Mark III, Objektiv: Sigma 14mm f/1.8 DG HSM ART

 

 

Lucie Holubičková

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

CSC nebo zrcadlovka?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták