CEWE FOTOLAB
Olympus EM10 II

Olympus OM-D E-M10 Mark II RECENZE: za málo peněz hodně muziky

Nedávno byl představen CSC fotoaparát Olympus OM-D E-M10 Mark III, který přinesl několik zajímavých inovací. Předchozí model OM-D E-M10 II však můžete pořídit i nadále a za svou sníženou cenu nabízí opravdu zajímavý poměr cena/výkon.

OM-D E-M10 Mark IIPovedené retro

Ačkoliv Olympus OM-D E-M10 Mark II na první pohled připomíná klasickou filmovou zrcadlovku, uvnitř se skrývají nejmodernější obrazové technologie. I přes malé rozměry nabízí většinu výhod, které byste běžně hledali u větších a těžších digitálních zrcadlovek: možnost výměny objektivů, kvalitní obraz fotek i videa. Povedená retro konstrukcekovovými prvky je navíc zajímavým odlišovacím prvkem a působí dojmem prémiového produktu, ať už se rozhodnete pro stříbrnou, nebo černou verzi.

Čtěte také: Fotoaparáty, které vám neudělají díru do rozpočtu: prosinec 2017

OM-D E-M10 Mark II
Většina podstatných ovládacích prvků je u Olympus OM-D E-M10 Mark II snadno dostupná přímo na těle fotoaparátu

Skvělý parťák na cesty

E-M10 Mark II je tak malý, že se bez problému vejde do malé brašny, tašky, nebo větší kabelky. To oceníte například na dovolené u moře nebo při procházkách městem, až s sebou nebudete muset tahat těžkou fotobrašnu, ale pouze malý foťák přes rameno. Díky tomu můžete zachytit i momenty, které by vám jinak mohly uniknout. A nejlepší na tom je, že ani navzdory této úžasné kompaktnosti, jsou pořízené fotky vysoce kvalitní a bez problému je můžete tisknout na větší formáty, nebo z nich udělat například fotoknihu, díky které si vaše zážitky budete moci pravidelně připomínat.

Skvělé fotky i video bez zdlouhavého učení

Chcete pěkné fotky, ale odrazuje vás složité ovládání fotoaparátu? Olympus OM-D E-M10 Mark II nabízí inteligentní automatický režim a scénické režimy, díky kterým můžete složitá nastavení hodit za hlavu.

Fotoaparát navíc nabízí konektivitu Wi-Fi, díky které si pořízené fotky můžete ihned přenést do telefonu, nebo například z telefonu na dálku vyfotit fotografii s přáteli s náhledem na displeji telefonu. Díky režimům ART můžete své fotky nastylizovat tak, že bez dalších úprav budou skvěle vypadat např. na Instagramu nebo Facebooku, kam je díky bezdrátovému přenosu dostanete téměř ihned po vyfocení.

Olympus OM-D E-M10 Mark II displejČtěte také: Recenze Olympus OM-D E-M10 Mark II

Stabilní obraz

Snímač E-M10 Mark II disponuje mechanickým 5osým stabilizátorem. Díky tomu budete moci pořizovat ostré fotky a stabilní videa, se kterými se budete rádi chlubit.Olympus OM-D E-M10 Mark II

Široké možnosti rozšíření

Dodávaný objektiv Olympus 14-42mm vám poskytne dostatečnou univerzálnost pro focení čehokoliv, od dovolené, přes sport, až po každodenní rodinné focení. E-M10 Mark II ale na rozdíl od kompaktních fotoaparátů umožňuje také výměnu objektivů. Pokud si tedy v budoucnu oblíbíte nějaký konkrétní žánr, můžete své focení posunout na další úroveň, díky širokému výběrů špičkových objektivů Olympus M. ZUIKO.


Olympus 25mm f/1.8
Olympus M. ZUIKO DIGITAL 25mm f/1.7

Oblíbený světelný objektiv pro běžné focení a portrét

Olympus 45mm f/1.8
Olympus M. ZUIKO DIGITAL 45mm f/1.7

Dokonalé portréty s jemně rozostřeným pozadím

Olympus 17mm f/1.8
Olympus M. ZUIKO DIGITAL 17mm f/1.7

Světelný širokoúhlý objektiv ideální např. pro reportáž nebo streetovou fotografii

Olympus 60mm MACRO
Olympus M. ZUIKO DIGITAL ED 60mm f/2.8 Macro

Objevte svět makro detailů

Olympsu 40-150mm
Olympus M. ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4-5.6 R

Prodlužte rozsah svého zoomu a pořizujte detailní záběry i na dálku

Olympus 9-18mm
Olympus M. ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm f/4-5.6

Pořizujte úchvatné širokoúhlé fotky architektury nebo krajiny


Nyní výhodně

Přesto, že byl nedávnu na trh uveden nástupce Olympus OM-D E-M10 Mark III, model Mark II stále zůstává v prodeji a nyní ho lze pořídit za výrazně výhodnější cenu. Vzhledem ke svým schopnostem a funkcím představuje skvělou nabídku z hlediska poměru cena/výkon. Je tak perfektní volbou pro začátečníky i pokročilé fotografy, kterým za svou cenu nabídne obrovské možnosti kreativního vyjádření.

Olympus OM-D E-M10 Mark II – tělo 12 490 Kč
Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm II R 14 990 Kč
Olympus OM-D E-M10 Mark II stříbrný + 14-42mm EZ 16 990 Kč

komentářů

  • Dobrý den,
    prosím jak nastavím funkci displeje i el. hledáčku, že když mám např. v manuálním režimu moc krátký čas, tak se mi zobrazí na displeji černo, ale když ho dám delší bude displej světlejší.
    Děkuji za přečtení.

    • Dobrý den,
      doporučuji nastavit v expozičním režimu „M“ volbu AUTO ISO, která zabrání (mimo jiné), že budete mít tmavý obraz ve Vámi popsané situaci = v případě nedostatku světla, vzhledem ke krátkému času a zvolené cloně, zvýší fotoaparát adekvátně ISO. V případě delších časů Vám pomůže co nejnižší hodnota ISO, vyšší clonové číslo, případně aplikace šedého filtru. Za určitou hranicí se ale přesvětlení nevyhnete. Pro nápravu je nutné upravit buď čas – tj. zkrátit ho, nebo zvolit vyšší clonové číslo, případně kombinace obojího. VF

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

CSC nebo zrcadlovka?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták