CEWE Fotolab

Digitalizace analogových zakázek – nenechte své vzpomínky rozplynout…

FOTOLAB.cz nabízí pro své zákazníky mnoho fotografických služeb, přičemž jedna z nich je i digitalizace analogových nosičů na DVD.

Oddělení digitalizace se zabývá převodem analogových zakázek do digitální podoby. Mezi nejčastěji digitalizované zakázky patří převod starých negativů, diapozitivů a také fotografií vytištěných na fotopapír.

Po digitalizaci se zákazníkovi otevírají nové možnosti, jak se snímky může naložit. Naskenované fotografie může použít například k vytvoření fotodárků, kalendářů, fotoobrazů a dalších fotoproduktů.

Nejzajímavější možnost je asi tyto digitalizované snímky použít na výrobu CEWE fotoknihy nebo fotoobrazu, tyto produkty vyvolají největší vlnu nadšení.

Před několika lety oddělení digitalizace převzalo z Německa převod videokazet a filmů z 8 mm kamer.

Toto oddělení digitalizuje filmové záznamy pro velkou část Evropy. Digitalizujeme na DVD všechny běžné typy videokazet a 8 mm filmové kotouče formátu Normal 8 i novější Super 8.

Digitalizace filmových nahrávek se na českém trhu stává čím dál více žádanější. V současné době výstupní formát po digitalizaci filmových zakázek je DVD-Video na DVD nosiči.

Další možností bude zvolení formátu AVI a MP4 s uložením na kvalitní USB flashdisk 16 GB, což zákazníkovi umožní další možné úpravy záznamu v počítači. U videokazet a 8 mm filmů platí, že čím dříve záznam digitalizuji, tím se podaří zachovat co nejvyšší kvalita záznamu.

Díky digitalizaci se zákazníkovi nabídne možnost předat rodinný filmový archiv dalším generacím. U 8 mm filmů se dnes již jedná o záznamy až 70 let staré. A tak současné i příští generace dostanou možnost poznat své předky, slyšet jejich slova a vidět je v pohybu.

Jako novinku v nejbližší době nabídneme digitalizaci audio nahrávek z magnetofonových kazet a magnetofonových kotoučů do oblíbeného formátu Mp3 a WAV.

Přepis Super 8 mm, S8 mm a N8 mm

1. – 18. minuta 249 Kč
dalších 15 minut +200 Kč

Přepis VHS, VHSC, Hi8, DV

1. – 30. minuta 199 Kč
Každá další minuta 3,90 Kč

Skenování kinofilmů na CD

1 – 5 políček kinofilmu 4,99 Kč
6 a více políček kinofilmu 2,99 Kč
 • skenujeme kinofilmy nastříhané na proužky (nikoli nastříhané na jednotlivá políčka)
 • barevné, černobílé 35 mm kinofilmy

Skenování fotografií na CD

1 – 5 fotografií 15 Kč
6 a více fotografií 6 Kč
 • skenujeme fotografie 9×13 až do formátu 20×30 cm

Na každé naší prodejně FOTOLAB.cz po celé České republice Vám naši ochotní prodavači sdělí veškeré informace.

 

 

 

komentářů

 • Nechal jsem si ve fotolabu digitalizovat 8mm film na nosič DVD. Nyní potřebuji tento film upravit. Chci vystříhat určite pasáže z filmu. Poradite mi, v jakém programu mohu tuto úpravu provést? Zatím jsem nemašel program, který přehral DVD a umožnil provádět požadované úpravy. Díky za odpověď.

 • Prosím poučte personál na pobočkách, ať umí vysvětlit, co vlastně zákazník dostane. Nechal jsem si digitalizovat VHS a z důvodu zpoplatnění Flashdisku jsem řekl, že to může být klidně vypálené na DVD, ale to jsem netušil, že to bude opravdu klasický formát DVD do přehrávače, které si nikde samozřejmě taky už nepustím, takže to budu muset nyní nějak ještě dál překódovat 🙁
  Měli byste na to upozornit. Ani ve snu mě nenapadlo, že mi jedno přežité medium přetvoříte na jiné přežité medium. Musím teď hledat někoho, kdo má ještě DVD mechaniku.

  • Dobrý den,

   úplně nerozumím problému. Disk DVD můžete přehrát v každém počítači. Nativně jej přehrají oba nejrozšířenější operační systémy a pokud byste přeci jen měl s přehráváním problémy, doporučuji použít open-source přehrávač VLC Media Player, který si poradí s téměř jakýmkoliv typem audio a video souborů. Pokud byste z DVD disku, který jste si vyžádal, potřeboval extrahovat pouze samotné soubory s videem (například pro sdílení na YouTube), můžete použít některou z volně dostupných utilit a disk převést. Sám doporučuji a používal jsem na Win 10 program Vidmore DVD Monster. Pokud pracujete na Macu, doporučuji aplikaci MacX DVD Ripper.

   Děkuji a přeji příjemný den
   Stanislav Mach

 • Dobrý den. Mám kinofilmy, které bych potřeboval naskenovat. Pokud vám tuto zakázku zadám, jak kvalitní je pak výsledek? Do jakého rozměru je pak možné vyvolat fotografie?

  • Dobrý den,
   děkujeme za dotaz. Kontaktujte prosím naše zákaznické centrum na tel. 272 071 200. Kolegové Vám rádi sdělí konkrétní detaily ke službě skenování. VF

   • Dobrý den. Dal jsem si tu práci, abych svůj dotaz sepsal. Mohli byste mít tu slušnost a odpovědět mi, místo odkazování na nejrůznější call centra? Navíc si myslím, že by to mohlo zajímat každého, kdo objednáním služby přemýšlí…

   • Dobrý den,
    rozlišení stroje ReScan od Image Solution je 1024×1536 při 300 DPI. Záleží hodně na motivu, který fotografie obsahuje. Více jak 20x30cm bychom už ale nedoporučovali.

    S pozdravem
    Viktor Fiker

 • Dobrý den, na jaké technice digitalizujete 8 mm, S8 mm a N8 mm?
  Čistíte filmy před digitalizací? Ptám se proto, abych nezaplatil za méně kvalitní výstup než nabízí některé specializované firmy.
  Děkuji za informace
  Michal

  • Dobrý den Michale,
   filmové kotouče jsou vždy vyčištěny od povrchových nečistot a opraveny slepky mezi filmovými pásy. Na Váš email posílám kontakt na kolegyni, která bude nápomocna v případě specifických dotazů.

   Pěkný den
   Viktor F.

 • Dobry den,chtela bych se zeptat zda je u vas mozne nechat udelat cd s fotkama a hudbou k narozeninam (od detstvi dosud) za odpoved dekuji Holanova Lenka

  • Dobrý den,
   u nás je možné vyrobit pouze foto na CD bez hudby. Aktuální cena za skenování fotografie do velikosti 20x30cm je:

   množství 1 – 5 fotografií = 15 Kč/1 Foto
   6 a více fotografií = 6 Kč/1 Foto
   + cena CD = 20Kč

 • Dobrý den, převádíte diapozitivy do digitalni podoby.
  Případně požádám o info., týkající se ceny.
  Děkuji

 • Přeji hezký den.Mám asi 300 min. 8mm filmu který by jsem chtěl přepsat na DVD a nebo na flash. Prosím o info přibližné ceny a kam by bylo třeba zanést filmy? Praha východ – Jirny

 • Dobrý den,

  uvažuji o digitalizaci většího množství starších negativů (kinofilm). V článku nemáte uvedeno rozlišení, na které filmy skenujete – mohli byste mi prosím tuto informaci doplnit?

  Skenujete i kinofilmy které jsou v celé roli nebo je nutno je nastříhat po 6 snímcích?

  Děkuji, srdečně zdravím, Petr Hájíček.