CEWE FOTOLAB

Digitalizace analogových zakázek – nenechte své vzpomínky rozplynout…

FOTOLAB.cz nabízí pro své zákazníky mnoho fotografických služeb, přičemž jedna z nich je i digitalizace analogových nosičů na DVD.

Oddělení digitalizace se zabývá převodem analogových zakázek do digitální podoby. Mezi nejčastěji digitalizované zakázky patří převod starých negativů, diapozitivů a také fotografií vytištěných na fotopapír.

Po digitalizaci se zákazníkovi otevírají nové možnosti, jak se snímky může naložit. Naskenované fotografie může použít například k vytvoření fotodárků, kalendářů, fotoobrazů a dalších fotoproduktů.

Nejzajímavější možnost je asi tyto digitalizované snímky použít na výrobu CEWE fotoknihy nebo fotoobrazu, tyto produkty vyvolají největší vlnu nadšení.

Před několika lety oddělení digitalizace převzalo z Německa převod videokazet a filmů z 8 mm kamer.

Toto oddělení digitalizuje filmové záznamy pro velkou část Evropy. Digitalizujeme na DVD všechny běžné typy videokazet a 8 mm filmové kotouče formátu Normal 8 i novější Super 8.

Digitalizace filmových nahrávek se na českém trhu stává čím dál více žádanější. V současné době výstupní formát po digitalizaci filmových zakázek je DVD-Video na DVD nosiči.

Další možností bude zvolení formátu AVI a MP4 s uložením na kvalitní USB flashdisk 16 GB, což zákazníkovi umožní další možné úpravy záznamu v počítači. U videokazet a 8 mm filmů platí, že čím dříve záznam digitalizuji, tím se podaří zachovat co nejvyšší kvalita záznamu.

Díky digitalizaci se zákazníkovi nabídne možnost předat rodinný filmový archiv dalším generacím. U 8 mm filmů se dnes již jedná o záznamy až 70 let staré. A tak současné i příští generace dostanou možnost poznat své předky, slyšet jejich slova a vidět je v pohybu.

Jako novinku v nejbližší době nabídneme digitalizaci audio nahrávek z magnetofonových kazet a magnetofonových kotoučů do oblíbeného formátu Mp3 a WAV.

Přepis Super 8 mm, S8 mm a N8 mm

1. – 18. minuta 249 Kč
dalších 15 minut +200 Kč

Přepis VHS, VHSC, Hi8, DV

1. – 30. minuta 199 Kč
Každá další minuta 3,90 Kč

Skenování kinofilmů na CD

1 – 5 políček kinofilmu 4,99 Kč
6 a více políček kinofilmu 2,99 Kč
 • skenujeme kinofilmy nastříhané na proužky (nikoli nastříhané na jednotlivá políčka)
 • barevné, černobílé 35 mm kinofilmy

Skenování fotografií na CD

1 – 5 fotografií 15 Kč
6 a více fotografií 6 Kč
 • skenujeme fotografie 9×13 až do formátu 20×30 cm

Na každé naší prodejně FOTOLAB.cz po celé České republice Vám naši ochotní prodavači sdělí veškeré informace.

 

 

 

komentářů

 • Dobrý den. Mám kinofilmy, které bych potřeboval naskenovat. Pokud vám tuto zakázku zadám, jak kvalitní je pak výsledek? Do jakého rozměru je pak možné vyvolat fotografie?

  • Dobrý den,
   děkujeme za dotaz. Kontaktujte prosím naše zákaznické centrum na tel. 272 071 200. Kolegové Vám rádi sdělí konkrétní detaily ke službě skenování. VF

   • Dobrý den. Dal jsem si tu práci, abych svůj dotaz sepsal. Mohli byste mít tu slušnost a odpovědět mi, místo odkazování na nejrůznější call centra? Navíc si myslím, že by to mohlo zajímat každého, kdo objednáním služby přemýšlí…

    • Dobrý den,
     rozlišení stroje ReScan od Image Solution je 1024×1536 při 300 DPI. Záleží hodně na motivu, který fotografie obsahuje. Více jak 20x30cm bychom už ale nedoporučovali.

     S pozdravem
     Viktor Fiker

 • Dobrý den, na jaké technice digitalizujete 8 mm, S8 mm a N8 mm?
  Čistíte filmy před digitalizací? Ptám se proto, abych nezaplatil za méně kvalitní výstup než nabízí některé specializované firmy.
  Děkuji za informace
  Michal

  • Dobrý den Michale,
   filmové kotouče jsou vždy vyčištěny od povrchových nečistot a opraveny slepky mezi filmovými pásy. Na Váš email posílám kontakt na kolegyni, která bude nápomocna v případě specifických dotazů.

   Pěkný den
   Viktor F.

 • Dobry den,chtela bych se zeptat zda je u vas mozne nechat udelat cd s fotkama a hudbou k narozeninam (od detstvi dosud) za odpoved dekuji Holanova Lenka

  • Dobrý den,
   u nás je možné vyrobit pouze foto na CD bez hudby. Aktuální cena za skenování fotografie do velikosti 20x30cm je:

   množství 1 – 5 fotografií = 15 Kč/1 Foto
   6 a více fotografií = 6 Kč/1 Foto
   + cena CD = 20Kč

 • Dobrý den, převádíte diapozitivy do digitalni podoby.
  Případně požádám o info., týkající se ceny.
  Děkuji

 • Přeji hezký den.Mám asi 300 min. 8mm filmu který by jsem chtěl přepsat na DVD a nebo na flash. Prosím o info přibližné ceny a kam by bylo třeba zanést filmy? Praha východ – Jirny

 • Dobrý den,

  uvažuji o digitalizaci většího množství starších negativů (kinofilm). V článku nemáte uvedeno rozlišení, na které filmy skenujete – mohli byste mi prosím tuto informaci doplnit?

  Skenujete i kinofilmy které jsou v celé roli nebo je nutno je nastříhat po 6 snímcích?

  Děkuji, srdečně zdravím, Petr Hájíček.

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

Jaký z představených objektivů vás zaujal nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták