CEWE FOTOLAB
software, pc, hps, mobil

CEWE FOTOLAB slaví 30 let – doba digitální

Společnost FOTOLAB byla založena roku 1990 a po celou dobu si vedla velmi dobře. Druhé desetiletí bylo ve znamení nastupujících digitálních technologií. Zákazníci už nemuseli fotit jen na kinofilm, ale už i na paměť fotoaparátu a paměťové karty. A jak jsme si vedli po roce 2000 v době masového nástupu digitálních fotoaparátů a možnostmi s tím spojené?

Postupem doby se díky velmi dobrým výsledkům a hospodářskému růstu od roku založení, tj. od roku 1990 se společnost, tehdy ještě FOTOLAB, stala na fotografickém trhu jedničkou i v druhém započatém desetiletí. Získala si zákazníky svou kvalitní nabídkou fotografických služeb, nabídkou fototechniky a v neposlední řadě i osobním přístupem.

Historie digitální fotografie

 • 1969 – Williard Boyle a George E.Smith vynalezli CCD čip
 • 1975 – první prototyp přenosného digitálního fotoaparátu vyvinul Steve Sasson, inženýr firmy Kodak. Měl černobílý CCD čip s rozlišením 0,01 megapixelu
 • 1992 – Canon představil fotoaparát se samozaostřováním, které je ovlivňováno okem uživatele
 • 1996 – byl zaveden APS systém, který měl rozměr 17 x 30 mm
 • 2000 – byla dokončena výstavba v tu dobu největší fotografické laboratoře na zpracování fotografi
 • 2000 – první fotoaparát v mobilním telefonu J-Phone
 • 2001 – začal masový prodej digitálních fotoaparátů
 • 2005 – vznikla CEWE FOTOKNIHA z vlastních fotografií
 • 2006 – firma Dalsa vyvinula 111 megapixelový CCD senzor, který měl v tu dobu největší rozlišení na světě
 • 2006 – první fotokiosek na prodejnách FOTOLAB
 • 2007 – Apple vydal první generaci telefonů iPhone
 • 2007 – FotoStar se stal součástí skupiny CEWE
 • 2009 – Na trh byl uveden první digitální stereofotoaparát Fujifilm Real 3D W1 firmy Fujitsu
 • 2010 – byl spuštěn Instagram – za první půl rok měl milion uživatelů
Digitální fotoaparát Olympus Camedia C-5060 z roku 2003

Významné roky FOTOLABU

Nezaspali jsme a šli jsme s dobou – v roce 2000, kdy byla dokončena výstavba největší fotografické laboratoře na zpracování fotografií v Česku. V současné chvíli společnost CEWE vlastní nejmodernější profesionální fotolaboratoře na zpracování fotografií a jiných fotoproduktů v Evropě.

Zpočátku se fotografie pořízené na digitální fotoaparáty zapisovaly na paměť přímo ve fotoaparátu a později na paměťové karty. Fotografická laboratoř začala nabízet, kromě klasických fotografií i jiné fotoprodukty – fotoobrazy, fotokalendáře a fotodárky.
Od roku 2005 se vyrábí i CEWE FOTOKNIHA z vlastních fotografií, která se těší čím dál větší oblibě. Nejoblíbenější fotoprodukt prošel od té doby dlouhým vývojem a dnes vyrábíme tisíce knih denně.

První stroj na výrobu CEWE FOTOKONIH v roce 2006

Další rok byl neméně významný, protože se podařilo na každou tehdejší prodejnu FOTOLAB umístit tzv. DigiFilmMaker. Byl to přístroj, který dokázal přenést fotky z mobilu nebo paměťové karty na CD a poté z něj objednat fotky nebo fotodárky. V druhém desetiletí byl spuštěn i prodej fototechniky přes e-shop, který se tehdy stal pro zákazníky velmi atraktivní službou.

CEWE FOTOKNIHA

Digitální doba přinesla mnoho změn – nové technologie, možnost online objednání nebo rychlost výroby a tím rychlejší doručení zákazníkovi. V roce 2007 se společnost FOTOLAB odkoupením obchodního podílu konkurenční firmy FotoStar stala největší fotolaboratoří na zpracování fotozakázek.

komentářů

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

CSC nebo zrcadlovka?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták