CEWE FOTOLAB

Vybíráme fotoaparát pro děti

Dostaňte děti ven a ukažte jim svět v jiné perspektivě. Koupí fotoaparátu dáváte dítěti nejen rozhled a smysl pro detail, ale také nástroj k seberealizaci. Dáte mu možnost častěji vyjít ven, do přírody a pořádně si užít i ty na první pohled obyčejné věci kolem sebe.

Navíc pořádného fotografa je dobré vychovávat už odmala. Nemusí hned fotit perfektní fotky, nad kterými bude žasnout celá rodina. Především ho to musí bavit a je jedno, zda fotí na základní kompakt, nebo zkouší první manuální nastavení na pokročilejším fotoaparátu.

Ať už sami fotíte, nebo jste fotografováním nepolíbení, poradíme vám, jak fotoaparát pro dítě vybrat. Foťáky jsme proto rozdělili do tří skupin, podle věku dítěte a také náročnosti na funkce přístroje. Fotoaparát může také skvěle posloužit např. rodičům i prarodičům, kvalita bude na nějaké to rodinné focení naprosto stačit.

Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 3 až 6 let

U menších dětí jde především o zábavu. Fotoaparát by měl být ideálně zajímavý na pohled a zejména odolnější. Pokud po něm dítě nadšeně nesáhne kvůli hezkému vzhledu, třeba s obrázky, pravděpodobně mu jej budete nutit jen těžko. Přece jen chcete, aby se děti pro fotografii nadchly. Jednou se budete radovat z pěkné fotky zahrady, podruhé vás jistě potěší i fotka kočky a části prstu, který dítě nechalo na čočce foťáku.Vybíráme fotoaparát pro děti


Doporučujeme:

Nikon Coolpix W150 (varianta s batůžkem – momentálně vyprodáno)

Nejen, že děti zaujme svým vzhledem. Tento fotoaparát je skvělý pro celou rodinu, má velmi jednoduché ovládání a zároveň je dostatečně odolný. Několik pádů na zem z výšky až 1,8 metru by ho nemělo rozhodit. Bez obav ho můžete také ponořit do vody, a to až do hloubky 10 metrů. Zvládne mrazivé teploty až do -10 °C. Obzvláště rodiče pak ocení bezdrátové připojení, díky němuž je sdílení fotek velmi snadné.

Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit

ČTĚTE TAKÉ NA BLOGU: 4 důvody, proč je fotoaparát perfektní vánoční dárek


Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 7 až 9 let

Máte doma malého nadšence, který se s foťákem už někdy setkal? Pak doporučujeme fotoaparáty, které už mají mírně pokročilejší funkce, protože si pravděpodobně hravě poradí i s dotykovým displejem, se kterým můžete občas bojovat i vy sami. A co ještě neumí, to se metodou pokus omyl rychle naučí.

Výsledné fotky už budou kreativnější. Foťák totiž z ruky jen tak nedá a bude ho s sebou nosit opravdu všude. Myslete na to a dejte si pozor, ať je darovaný fotoaparát alespoň trochu odolný. Co si budeme povídat, dětem věci z rukou padají neustále.


Doporučujeme:

Olympus Tough TG-6

Olympus Tough je dlouhodobě oblíbená řada outdoorových fotoaparátů díky své kompaktnosti, na svou kategorii velmi kvalitnímu obrazovému výstupu, a to i pod vodní hladinou. To vše za dostupnou cenu pro mnoho potenciálních uživatelů. Fotoaparát je díky své jednoduché obsluze vhodný pro děti, využijí jej také dospělí během trávení dovolených v aktivnějším rytmu (např. zimní sporty, vodáctví, potápění se u moře). Olympus Tough TG-6 je vodotěsný do hloubky 15m, prachotěsný, nárazuvzdorný do 2.1m, odolná tlaku až 100 kg, mráz nedělá problém do -10°C. Konstrukce s dvojitým ochranným sklem sníží riziko zamlžování na naprosté minimum situací. Obrazový procesor TruePic VIII pochází z profesionálního modelu Olympus OM-D E-M1X, což pomáhá ke snížení šumu. Fotoaparát podporuje formát RAW, což obrovským způsobem zvyšuje flexibilitu v oblasti editace fotografií.

Olympus TG6

ZOBRAZIT NA E-SHOPU


Fujifilm FinePix XP140

Jako o polovinu levnější alternativu k modelu TG-6 můžete zvážit také zajímavý model Fujifilm FinePix XP140. Nabízí 16,4 Mpx rozlišení, 5x optický zoom, možnost ponoru až do 25m hloubky, odolá pádu z výšky až 1,8 m a nezalekne se ani prachu nebo -10°C mrazu. Fujifilm FinePix XP140

ZOBRAZIT NA E-SHOPU


Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 10 a více let

Jak děti postupně stárnou, focení už začínají brát vážněji a často se pro něj silně nadchnou. S fotoaparátem si už zkrátka mohou vyhrát naplno. Ideální čas představit jim nějaká manuální nastavení a základní parametry jako jsou ISO, závěrka a clona. Dotykový displej navíc potěší. S takto vybaveným foťákem už se naučí mít vše zcela pod kontrolou a dělat opravdu pěkné fotky. Vzhledem k tomu, že děti často rády fotí kytky, hmyz a další menší objekty, je alespoň základní režim macro u fotoaparátu téměř nutností. Bez něj budou fotky z blízka správně zaostřené jen těžko.


Doporučujeme:

Sony Cyber-shot DSC-H300

Ideální rodinný fotoaparát za velmi dostupnou cenu (okolo 5 500 Kč) vyniká obrovským rozsahem zoomu, vysokou mírou kompaktnosti, při zachování velmi slušné optické kvality. O ostré snímky se postará optická stabilizace 35násobného zoomu. Důležité je, že ovládání je jednoduché a poradí si s ním i začínající uživatelé.

Sony Cyber-shot DSC-H300
ZOBRAZIT NA E-SHOPU


Panasonic Lumix DC-TZ80

Univerzální foťák se slušnou kvalitou obrazumanuální expozicí. Děti ocení výklopný dotykový displej, který se snadno ovládá. Dokáže zachytit úžasné detaily a přitom si poradí i s horšími světelnými podmínkami při zaznamenání minimálního množství šumu. Ostření je rychlé, až 0,1 sekundy, díky technologii DFD. S funkcí LUMIX 4K PHOTO zachytíte ty nejlepší chvíle v kvalitě 30 snímků za sekundu a uložíte je jako snímek s vysokým rozlišením ekvivalentní 8 megapixelům.

Fujifilm FinePix XP140ZOBRAZIT NA E-SHOPU


Panasonic Lumix DMC-LX15

Panasonic Lumix DMC-LX15

Ideální fotoaparát jak pro děti, tak zároveň i pro jejich rodiče. Jedná se už o přístroj s možnostmi pokročilého nastavení. Slibuje o mnoho lepší obrazový potenciál než mobily díky vysoce světelnému objektivu LEICA DC 24-72mm f/1.4–2.8 a velkému jedno palcovému snímači. To vše v mimořádně kompaktním provedení. Dá se pořídit na hranici okolo 10 000 Kč, což je v poměru cena-výkon velmi přijatelná hodnota.

Panasonic Lumix DMC-LX15Zajímavostí modelu Panasonic Lumix DMC-LX15 je funkce 4K PHOTO (obdobně jako u výše uvedeného modelu TZ80), která umožní zachytit okamžiky ve videosekvenci s frekvencí 30 snímků za sekundu a vybrat nejlepší fotografii až po vyfocení. Snímejte, vyberte zpětně ze záznamu a uložte. Díky režimu 4K PHOTO fotoaparátu LUMIX LX15 pořídíte opravdu nezapomenutelné momentky.

ZOBRAZIT NA E-SHOPU


Otevřete dítěti oči

Blíží se Vánoce a vy máte ideální příležitost odškrtnout si ze seznamu první dárek. Foťák dítěti otevře oči, bude si více všímat detailů kolem sebe. Darováním fotoaparátu podpoříte dětskou kreativitu a rozvoj fantazie.

A pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, obrovskou výhodou je, že dítě odlepíte od televize a mobilu.

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

Jaký objektiv vlastníte?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták