CEWE FOTOLAB

Vybíráme fotoaparát pro děti

Dostaňte děti ven a ukažte jim svět v jiné perspektivě. Koupí fotoaparátu dáváte dítěti nejen rozhled a smysl pro detail, ale také nástroj k seberealizaci. Dáte mu možnost častěji vyjít ven, do přírody a pořádně si užít i ty na první pohled obyčejné věci kolem sebe.

Navíc pořádného fotografa je dobré vychovávat už odmala. Nemusí hned fotit perfektní fotky, nad kterými bude žasnout celá rodina. Především ho to musí bavit a je jedno, zda fotí na základní kompakt, nebo zkouší první manuální nastavení na pokročilejším fotoaparátu.

Ať už sami fotíte, nebo jste fotografováním nepolíbení, poradíme vám, jak fotoaparát pro dítě vybrat. Foťáky jsme proto rozdělili do tří skupin, podle věku dítěte a také náročnosti na funkce přístroje. Fotoaparát může také skvěle posloužit např. rodičům i prarodičům, kvalita bude na nějaké to rodinné focení naprosto stačit.

Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 3 až 6 let

U menších dětí jde především o zábavu. Fotoaparát by měl být ideálně zajímavý na pohled a zejména odolnější. Pokud po něm dítě nadšeně nesáhne kvůli hezkému vzhledu, třeba s obrázky, pravděpodobně mu jej budete nutit jen těžko. Přece jen chcete, aby se děti pro fotografii nadchly. Jednou se budete radovat z pěkné fotky zahrady, podruhé vás jistě potěší i fotka kočky a části prstu, který dítě nechalo na čočce foťáku.

Doporučujeme:
Nikon Coolpix W100 Backpack Kit marine

Nejen, že děti zaujme svým vzhledem. Tento fotoaparát je skvělý pro celou rodinu, má velmi jednoduché ovládání a zároveň je dostatečně odolný. Několik pádů na zem z výšky až 1,8 metru by ho nemělo rozhodit. Bez obav ho můžete také ponořit do vody, a to až do hloubky 10 metrů. Obzvláště rodiče pak ocení bezdrátové připojení, díky němuž je sdílení fotek velmi snadné.

Nikon Coolpix W100 získal ocenění EISA AWARD, coby „Nejlepší odolný fotoaparát“ pro rok 2017.

Nikon COOLPIX W100 v akci při potápění

Barevné varianty Nikon COOLPIX W100: kit s batůžkem

Nikon Coolpix W100

Zvážit doporučujeme také o něco novější model Nikon Coolpix W150 (varianta s batůžkem), i zde v několika barevných provedeních.

Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit
Nikon Coolpix W150 Backpack Kit

Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 7 až 9 let

Máte doma malého nadšence, který se s foťákem už někdy setkal? Pak doporučujeme fotoaparáty, které už mají mírně pokročilejší funkce, protože si pravděpodobně hravě poradí i s dotykovým displejem, se kterým můžete občas bojovat i vy sami. A co ještě neumí, to se metodou pokus omyl rychle naučí.

Výsledné fotky už budou kreativnější. Foťák totiž z ruky jen tak nedá a bude ho s sebou nosit opravdu všude. Myslete na to a dejte si pozor, ať je darovaný fotoaparát alespoň trochu odolný. Co si budeme povídat, dětem věci z rukou padají neustále.

Doporučujeme:
Pentax Ricoh WG-50Outdoorový fotoaparát pro méně náročné uživatele vyniká svou prachotěsnou, nárazuvzdornouvodotěsnou konstrukcí až do hloubky 14 metrů. Natočíte s ním FullHD video, jako přisvětlení může nejen pod vodou posloužit šestice LED světel zabudovaných okolo objektivu. Video můžete navíc ihned upravovat díky vestavěnému programu. Zadní straně dominuje velký 2,7 palcový displej, na kterém skvěle vyniknou přednastavené digitální filtry, jako třeba Toy camera, Retro, Miniatura nebo Rybí oko.

Novější model Pentax Ricoh WG-60 nabízí podporu Flash Air paměťových karet místo Eye-Fi.

Pentax Ricoh WG-60 červený

Panasonic LUMIX FT7

Odolný fotoaparát, který přečká mráz, vodu i prach. Jeho funkčnost neovlivní ani pád z výšky či tlak do 100 kg. Fotoaparát se jednoduše ovládá a v horní části je umístěna opravdu velká spoušť, kterou při hmatu poslepu vždy najdete. Velkou předností je rychlé ostření, což je nezbytnost, pokud dítě nemá trpělivost a neustále s foťákem pohybuje. Pomocí vlastní Wi-Fi sítě můžete fotky snadno a rychle stáhnout třeba do mobilu a sdílet s ostatními.

Vhodné fotoaparáty pro děti ve věku 10 a více let

Jak děti postupně stárnou, focení už začínají brát vážněji a často se pro něj silně nadchnou. S fotoaparátem si už zkrátka mohou vyhrát naplno. Ideální čas představit jim nějaká manuální nastavení a základní parametry jako jsou ISO, závěrka a clona. Dotykový displej navíc potěší. S takto vybaveným foťákem už se naučí mít vše zcela pod kontrolou a dělat opravdu pěkné fotky.

Vzhledem k tomu, že děti často rády fotí kytky, hmyz a další menší objekty, je alespoň základní režim macro u fotoaparátu téměř nutností. Bez něj budou fotky z blízka správně zaostřené jen těžko.

Doporučujeme:

Nikon Coolpix A900 černý

S tímto fotoaparátem už se dá pořádně vyhrát. Kvalita obrazu je velmi slušná. Fotoaparát nabízí 35x optický zoom, což už je opravdu velké přiblížení, a rozlišení 20,3 Mpx, díky němuž mohou být vytištěny vaše fotografie, fotoobrazy v rozměru i ve velikosti A2. Předností je také rychlé automatické zaostřování. Tvořivost dítěte podporuje výklopný dotykový monitor, Wi-Fi konektivita a manuální expoziční režimy (P/S/A/M).

Panasonic Lumix DC-TZ90 černýUniverzální foťák se slušnou kvalitou obrazumanuální expozicí. Děti ocení výklopný dotykový displej, který se snadno ovládá. Dokáže zachytit úžasné detaily a přitom si poradí i s horšími světelnými podmínkami při zaznamenání minimálního množství šumu. Ostření je rychlé, až 0,1 sekundy, díky technologii DFD. S funkcí LUMIX 4K PHOTO zachytíte ty nejlepší chvíle v kvalitě 30 snímků za sekundu a uložíte je jako snímek s vysokým rozlišením ekvivalentní 8 megapixelům.

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Odolný ultrazoom s 24x optickým zoomem nabízí manuální expozici a snadné ovládání díky dotykovému výklopnému displeji. Ostrost obrazu při focení a natáčení videa zajistí pěti osá stabilizace, přenos snímků, či vzdálené ovládání umožňuje konektivita Wi-Fi. Díky videu s vysokým rozlišením 4K můžete zachytit nejen všechny zážitky, ale také z nich vytvořit fotografie o velikosti 8 Mpx. Bohatě vám postačí pro tisk ve velikosti A3.

Otevřete dítěti oči

Blíží se Vánoce a vy máte ideální příležitost odškrtnout si ze seznamu první dárek. Foťák dítěti otevře oči, bude si více všímat detailů kolem sebe. Darováním fotoaparátu podpoříte dětskou kreativitu a rozvoj fantazie.

A pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, obrovskou výhodou je, že dítě odlepíte od televize a mobilu.

FOTOLAB BLOG: 4 důvody, proč je fotoaparát perfektní vánoční dárek

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

Jak nakládáte se svými fotkami z dovolené?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták