Nový širokoúhlý objektiv Leica pro systém Micro 4/3

Nový širokoúhlý objektiv pro fotoaparáty Micro 4/3, LEICA DG VARIO-ELMARIT 8-18mm f/2.8-4.0, míří na pulty prodejen. Čím bude výjimečný?Novinka byla oznámena již na Photokině 2016 spolu s dalšími dvěma objektivy z prémiové řady LEICA DG VARIO-ELMARITLeica DG 12-60mm f/2.8-4.0 a Leica DG 50-200mm f/2.8-4.0 (očekávané vydání – do konce roku 2017).

LEICA DG VARIO-ELMARIT 8-18mm f/2.8-4.0 ASPH nabídne rozsah od ultra-širokého ohniska 8mm (16mm po přepočtu na Full Frame snímač nebo políčko kinofilmu), až po 18mm (36mm). To vše při zachování vysoké světelnosti f/2.8-4, což zaručí perfektní výsledky i při sníženém osvětlení. Dá se očekávat špičková obrazová kvalita, díky použití ověřeným technologiím optiky LEICA.

Objektiv se skládá z 15 optických členů v 10 skupinách, z nichž 1 člen je ED/asférický s nízkým rozptylem, 3 asférické, 2 ED a 1 UHR. Optika je opatřena optickými vrstvami Nano Surface Coating, které zabraňují přezáření a zdvojené kresbě. Tato optická konstrukce eliminuje drtivou většinu jakýchkoliv zkreslení i chromatické aberace. Obraz je tak ostrý jak uprostřed snímku, tak v jeho krajích.

LEICA 8-18mm f/2.8-4 disponuje rychlým a tichým motorem automatického ostření STM. Objektiv je tak ideální pro pořizování kvalitního videa bez jakýchkoliv rušivých zvuků. Videu je přizpůsobena také clona objektivu, která se pohybuje po mikro-krocích, což umožňuje plynulou změnu expozičních hodnot.

Objektiv je zkonstruován z kvalitního kovu, je utěsněn proti vodě i prachu a umožňuje manipulaci až do -10° (stejně jako Lumix GH5). I přes špičkové optické vlastnosti a světelnost zachovává nízké rozměry i váhu – váží pouhých 315 g a měří cca 88 mm.

Tento nový přírůstek se tak jistě stane oblíbeným nástrojem pro fotografy, kteří potřebují ultra-široký úhel záběru, špičkovou kvalitu obrazu a precizní dílenské zpracování, které vydrží i v náročných podmínkách.

Novinku bude možné zakoupit již brzy na prodejnáche-shopu FOTOLAB za doporučenou cenu 32 390 Kč.

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.