CEWE Fotolab
NITECORE NFZ100 BATERIE PRO SONY

NITECORE: CESTOVNÍ NABÍJEČKY A SMART AKUMULÁTOR NFZ100

Společnost NITECORE je známým producentem v oboru přenosných osvětlovacích zařízení a co je hlavní pro fotografy, vyrábí také technologicky a cenově atraktivní cestovní USB nabíječky, včetně akumulátorů. Pro vybrané bezzrcadlovky Sony A7 je nyní v nabídce „chytrý“ akumulátor odpovídající Sony NP-FZ100, jehož vlastnosti testoval Jan Watzek z redakce blogu.

NABÍJEČKY NITECORE

USB nabíječky Nitecore přináší velmi efektivní a inovativní způsob pro dobíjení až dvou akumulátorů současně. Jako zdroj lze použít kabel s USB konektorem, takže jste schopni nabíjet například v autě, ve vlaku, z powerbanky, či solárních panelů. Jen je důležité mít dostatečný výstupní proud USB zdroje – 5V/2A. K dispozici je ochrana proti přehřátí a realtime display (data o napětí, nabíjecím proudu, nabité kapacitě, teplotě a stavu akumulátoru). Automaticky detekuje kondici akumulátorů, ochrání proti zkratu a obrácené polaritě. Nabíječka vyrobena z odolných a nehořlavých plastů. Dokáže detekovat a oživit podvybité baterie.

V nabídce na našem eshopu máme následující varianty nabíječek:

Nitecore NC-USN1: Duální USB cestovní nabíječka pro Sony NP-FW50

Rozměry: 85mm x 50mm x 26,5mm, váha: 58,9 g
Vstupní napětí: DC 5V/2A
Výstup: Slot1: 8,4V±1 %/Slot2: 8,4V±1 %
1000 mA (MAX)

Nitecore NC-USN1 duální nabíječka pro Sony NP-FW50
Nitecore NC-USN1 duální nabíječka pro Sony NP-FW50

Nitecore UCN3: Duální USB cestovní nabíječka pro Canon LP-E6N

Rozměry: 85mm x 50mm x 25,5mm, váha: 58,7 g
Vstupní napětí: DC 5V/2A
Výstup: Slot1: 8,2V±1 %/Slot2: 8,2V±1 %
1000 mA (MAX)

Nitecore NC-UCN3 duální nabíječka pro Canon LP-E6/ E6N
Nitecore NC-UCN3 duální nabíječka pro Canon LP-E6/ E6N

Nitecore UNK2: Duální USB cestovní nabíječka pro Nikon EN-EL15/15a/15b

Rozměry: 85mm x 50mm x 25,5mm, váha: 66 g
Vstupní napětí: DC 5V/2A
Výstup: Slot1: 8,4V±1 %/Slot2: 8,4V±1 %
1000 mA (MAX)

Nitecore UNK2 duální nabíječka pro Nikon EN-EL15
Nitecore UNK2 duální nabíječka pro Nikon EN-EL15

SMART AKUMULÁTOR NFZ100 PRO SONY CSC (minirecenze)

Akumulátor  NITECORE NFZ100 je ekvivalentem akumulátoru Sony NP-FZ100 určeného například pro Sony A7III, A7R III, A9. Pomocí iOS/Android aplikace NITECORE NNENERGY lze ve smartphonu v reálném čase zobrazit informace o kondici a stavu akumulátoru, nabíjecím proudu a další informace (aplikaci si můžete stáhnout např. ze stránek výrobce). Akumulátor je vybaven speciálním inteligentním obvodem pro zachování rovnováhy mezi články akumulátoru. Speciální skladovací mód pak pomáhá prodloužit životnost akumulátoru.

Před prvním použitím je potřeba baterii aktivovat, což nastane po plném nabití. Během prvního vložení do fotoaparátu se vám může zobrazit na displeji hláška o tom, že vkládáte neoriginální baterii a je nutno ji potvrdit (přesně to se mi stalo v případě nasazení v Sony A7 III, hláška se zobrazila. Na jiném těle A7 III se mi stalo, že fotoaparát odmítl baterii akceptovat a zobrazil hlášku, že baterie není kompatibilní. Celý problém se vyřešil instalací nejnovějšího firmware fotoaparátu.

Poté co je baterie aktivována, je rozpoznatelná pro mobilní aplikaci NITECORE NNENERGY. Aplikace po chvíli najde akumulátory v okolí a pomocí výrobního čísla potvrdíte, že je vaše. Poté už je možné zobrazit dostupné informace. Podařilo se mi k akumulátoru připojit i během nabíjení nebo fotografování, kdy byl akumulátor vložen do těla fotoaparátu.

komentářů

  • Lze baterii použít korektně i na Sony a9II ? Jak je to s výdrží proti originálu? To jsem se v recenzi nedozvěděl. Děkuji!

    • Dobrý den, ano, lze použít i se Sony A9 II. Výdrž k originálu nám přišla obdobná. Pěkný den, Viktor F.