Jaký vybrat foťák na aktivní dovolenou?

Chystáte se na akční letní dovolenou a hledáte foťák, který něco vydrží? Pak pro vás máme několik tipů na foťáky, které nezastaví nějaký ten náraz, ani vodní koupel.Odolné fotoaparáty

Pokud letos vyrážíte za dobrodružstvím nebo se chystáte fotit například adrenalinové sporty nebo jiné aktivity, při kterých prověříte odolnost fotoaparátu, určitě se poohlédněte po speciálních outdoorových fotoaparátech a kamerách.

Outdoorové fotoaparáty vám nabídnou voděodolnost a konstrukci, která bez problémů přežije i tvrdší náraz. Focení pod vodou ani v mrazu není žádný problém.

K dispozici jsou modely s kvalitním objektivem s optickým zoomemWi-Fi nebo GPS je již téměř standardem. Fotografie z cest tak můžete snadno okamžitě sdílet.

Jaké jsou naše tipy?


Outdoorové foťáky

Olympus TG-4

Olympus TG-4 je fotoaparát pro aktivní způsob života bez kompromisů. Nabízí vynikající ergonomii, záznam do souborů RAW a mimořádnou odolnost. Je vodotěsný do hloubky 15m, mrazuvdorný a odolá i pádu, nárazu či tlaku.
Umí natáčet full HD video a je vybaven Wi-Fi i GPS.

Olympus TG-870

Nekompromisní outdoorový foťák, který nabízí odolnost proti pádu z výšky 2,1 m, vodotěsnost do hloubky 15 m, tlakuvzdornost 100 Kg, mrazuvzdornost do -10°C a prachotěsnost.
Wi-Fi a výklopný displej se budou hodit nejen pro podvodní selfie, která můžete ihned sdílet.

Pořídit foťák nebo akční kameru?

Akční kamery
Většinou disponují pevným ultra-širokoúhlým objektivem bez možnosti optického zoomu (výhoda pro sport a akci, ale nemožnost detailnějších záběrů). Displej je malý, nebo žádný. Obrovskou výhodou akčních kamer jsou jejich malé rozměry a snadná obsluha.
Díky obrovské nabídce dalšího příslušenství, lze akční kamery používat při celé řadě aktivit. K dispozici je nepřeberné množství držáků, popruhů, plováků a mnoho dalšího.

Odolné kompakty
Díky optickému zoomu umožňují také detailnější záběry, ale nenabídnou tak širokoúhlý záběr, jako akční kamery. Většinou nabízí širší možnosti nastavení. Výhodou je také větší LCD displej. Oproti akčním kamerám jsou většinou větší a těžší.
Zpravidla je k dispozici méně držáků a dalšího speciálního příslušenství.


Akční kamery

GoPro HERO5 Black

Špička na trhu akčních kamer. Kvalitní 4K video (30 fps), Full HD video (120 fps), 2‘‘ dotykový displej, GPS, voděodolnost do hloubky 10m bez potřeby ochranného pouzdra, konektor pro USB-C a mnoho dalšího.

GoPro HERO5 Black Session

GoPro HERO5 Session je malá, ale šikovná. Podporuje 4K video o 30 fps či Full HD při 90 fps. Díky ultra širokému objektivu, hlasovému ovládání a vodotěsné konstrukci s kamerou zachytíte vaše adrenalinové zážitky vždy snadno a v perfektní kvalitě.

Olympus TG-Tracker

Neobyčejně odolná a flexibilní akční 4K videokamerou s vestavěným LED reflektorem, výklopným LCD displejem, Wi-Fi a 5osou stabilizací obrazu.
Olympus TG-Tracker je vodotěsný do 30m, mrazuvzdorný do –10°C, nárazuvzdorný do 2,1m, tlakuvzdorný do 100kg a prachotěsný.

Tip: Pozor na slanou vodu!

Po použití ve slané mořské vodě svůj fotoaparát nebo akční kameru vždy opláchněte ve sladké vodě, třeba pod sprchou na pláži.

Nejen, že krystalizující sůl z mořské vody vytvoří nehezký povlak, ale hlavně může poškodit těsnění přístroje a narušit tak jeho voděodolnost.

Jaký vybrat foťák na aktivní dovolenou?
4 (80%) 4 hlas/ů

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.