CEWE FOTOLAB

VÝSLEDKY FOTOSOUTĚŽE: NEJLEPŠÍ JARNÍ FOTOGRAFIE

Začalo to zimní soutěží a pokračovali jsme soutěží o nejlepší jarní fotografii. Jak dopadla a kdo vyhrává hlavní ceny?

V čem soutěž vlastně spočívala?

Soutěžící ke svým soutěžním fotkám na Instagramu přidávali hashtag #vyfotjaro. Na všechny přihlášené fotky se můžete podívat tady.

A jaké byly výhry?

1. místo – SanDisk Extreme SDXC 256GB 90MB/ s class10 UHS-I U3
2. místo – Voucher v hodnotě 1500 Kč na pronájem fototechniky v CEWE FOTOLAB půjčovně
3. místo – Voucher v hodnotě 1000 Kč na pronájem fototechniky v CEWE FOTOLAB půjčovně

Ale poďme už k výhercům, které jako u předešlé soutěže vybíral garant soutěže, fotograf Tomáš Holub.

1. místo

V jednoduchosti je krása. Téměř vždy a téměř ve všem. Díky použitému objektivu Lensbaby je ostrá pouze část fotografie, skvěle umístěná do zlatého řezu. Záměrně potlačená barevná tonalita navozuje snovou atmosféru a tak se oko diváka může soustředit pouze na detail květu. Moc pěkná práce.

2. místo

´Byl to příběh nebo krásný sen´ …  ano, fotografie určitě příběh vypráví. A krásný. Každý si tam najde ten svůj. Barevná konzistence jarních květů a šatů, jemná nálada trávy v sadu a malá hloubka ostrosti jsou tím, co převyšovalo ostatní fotografie. Velmi  vhodně zvolený teleobjektiv, díky kterému se dá dobře pracovat právě se zmiňovanou hloubkou ostrosti.

3. místo

Jarní nálada a teplé světlo z této fotografie přímo srší. Pěkný netradiční pohled zespodu, dalo by se říci z hmyzí perspektivy. Je dobré si takto kreativně hrát. A v dnešní době výklopných LCD displejů  to nebude žádný problém pro většinu uživatelů. Hrajte si, zkoušejte 😉

…a jelikož třemi fotkami to nekončí, máme ještě čestné uznání poroty pro 2 krásné fotky.

Čestné uznání 1.

Krásná jarní, skoro až letní nálada ve Vysoké Lípě u známého majestátního dubu. Linie dřevěného  plotu vtahují diváka do fotografie a přináší tak důležitý prvek, kterým je prostor. Ten nejlépe zachytíme pomocí velmi širokoúhlého objektivu. Jemná kresba mraků celou harmonii snímku podtrhuje. Jen tak dál!

Čestné uznání 2.

Jestliže jsme hovořili u třetího místa o netradičním pohledu, u této fotografie to platí dvojnásob. Lidstvo vždy přitahaly pohledy z výšky, z ptačí perspektivy. Pro mnohé fotografy jsou v dnešní době tyto záběry díky dronům dosažitelné. Vyletět do výšky a hledat správné kompozice, jako třeba zde mladé zelené listoví snoubené s jarní mlhou. To jsou ty správné podmínky, to jsou ty chvíle, na které fotograf čeká.

Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit zase u další soutěže. Nezapomeňte nás sledovat. Váš tým CEWE FOTOLAB!

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

Jak nakládáte se svými fotkami z dovolené?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták