CEWE Fotolab
Kvalitní popruhy k fotoaparátům Peak Design

Peak Design: příslušenství navrženo fotografy

Jste spokojeni s popruhem, který byl přibalený v krabici s vaším fotoaparátem? Pak jste nejspíš neslyšeli o příslušenství Peak Design, které vyvíjí parta nadšených fotografů z Kalifornie. Ti totiž vyvíjí popruhy, brašny a další příslušenství tak, aby každým detailem sloužilo všem potřebám fotografa.

Kvalitní popruhy k fotoaparátům Peak DesignOdepnutí raz, dva

Jednou z věcí, které mi nejvíce vadily na běžném přibaleném popruhu, bylo to, že mi překážel vždy, když jsem ho nepořeboval. Parta z Peak Design měla evidentně úplně stejný problém. A tak navrhli speciální systém kotviček Anchor Links. Díky nim odepnete popruh ze svého foťáku během pár sekund.

Například v situaci, kdy máte fotoaparát na stativu a popruh by vám akorát překážel, je tato vychytávka k nezaplacení. Tímto systémem kotviček je navíc opatřena kompletně celá řada popruhů, držáků a brašen Peak Design, takže můžete klasický popruh kdykoliv rychle vyměnit například za kompaktní popruh Peak Design Cuff na zápěstí.

Prémiová kvalita a design

Popruhy a příslušenství Peak Design jsou vyrobeny z prémiových materiálů a jsou testovány na velké zátěže (například kotvičky Anchor Links jsou testovány na zátěž 90 Kg).

Slide & Slide Lite

Prémiové popruhy k fotoaparátům

Perfektně funkční popruhyelegantním designem. Jsou vybaveny dvojicí kvalitních kovových přezek, které umožňují snadno a rychle nastavit libovolnou délku popruhu. Popruhy Slide a Slide Lite se dají nosit jako klasický popruh přes rameno, kolem krku, nebo napříč přes hrudník. Jedna strana popruhu má hladký povrch, který umožňuje snadnou manipulaci při nošení napříč přes hrudník. Pokud popruh otočíte, získáte protiskluzový povrch, který zaručí maximální bezpečí vašeho fotoaparátu při nošení přes rameno. Samozřejmě nechybí systém kotviček Anchor Links, pro snadné připnutí nebo odepnutí popruhu. V balení je navíc destička Anchor Mount pro uchycení jednoho konce popruhu za spodek fotoaparátu.

Slide je širší verze popruhu, určená pro větší a těžší fotoaparáty. Kompaktnější verze Slide Lite je určena především pro bezzrcadlovky a menší zrcadlovky.

Oproti předchozí generaci Slide & Slide bylo vylepšeno:
Nový silikový grip, vylepšená tkanina, nižší a pohodlnější spojení přezek a popruhu, menší spojky kotviček, bezpečnější a rychlejší připevnění a úplně nově přibyla také šedá varianta.


Leash

Popruh pro CSC nebo kompaktní fotoaparát fotoaparát

Ultralehký, všestranný a pohotový popruh, určený především pro menší CSC fotoaparátykompaktní fotoaparáty.

I přesto, že je Leash naprosto úžasně skladný, hned na první ohmat poznáte, že je vyroben z prémiových materiálů. Stejně jako Slide & Slide Lite jej lze použít jako popruh kolem krku, přes rameno, nebo napříč přes hrudník. Délku lze jednoduše upravit dvojicí duralových přezek s Hypalonem, se kterými lze manipulovat pouze jedním prstem. Rychlé připojení a odpojení je opět možné pomocí systému kotviček Anchor Link. Pokud Leash nepoužíváte, snadno se schová do malé kapsy nebo tašky.

Oproti předchozí generaci Leash bylo vylepšeno:
Nový systém pro rychlou změnu délky na obou koncích popruhu, odolnější materiál, bezpečnější a rychlejší připevnění a úplně nově přibyla také šedá varianta.


Cuff

Krátký zápěstní popruh pro chvíli, kdy nechcete, aby se vám v cestě motal dlouhý popruh, ale zároveň chcete mí svůj fotoaparát maximálně jištěný. Stejně jako všechny ostatní popruhy Peak Design, disponuje systémem kotviček Anchor Link, kterými ho snadno a rychle připojíte k vašemu fotoaparátu, dalekohledu nebo jinému zařízení. Popruh lze na zápěstí zajistit v otevřené poloze nebo pohodlně utáhnout kolem zápěstí pro větší zabezpečení. Po odpojení fotoaparátu jej lze pomocí vestavěného magnetu obtočit kolem zápěstí, nosit jako náramek a mít ho tak doslova vždy po ruce. Cuff je k dispozici v černésvětle šedé variantě.


Capture & Pro Pad

Jak přichytit fotoaparát k batohu?Zcela nový Capture je nejbezpečnější, nejpohodlnějšínejpohotovější způsob nošení fotoaparátu. Na rozdíl od popruhu je fotoaparát pevně fixován během chůze, na kole, nebo při pohybu ve studiu. Fotoaparát z Capture můžete kdykoliv rychle odpojit pouhým stiskem tlačítka. Capture sestává ze dvou částí – první je kovový držák, který se připevňuje k libovolnému opasku, popruhu nebo batohu a druhou je se Arca-kompatibilní stativová destička, která se připevňuje ke spodku fotoaparátu. Fotoaparát se pak jednoduše zasune a zacvakne do držáku, kde pevně a bezpečně drží. Stiskem tlačítka s pojistkou se rychle vyjme. Nosnost držáku je více než 90kg, takže je dostatečně pevný i pro nejtěžší kombinace profesionálních fotoaparátů/objektivů.

Jako doplněk pro Capture byla nově vyvinuta také destička Pro Pad, která zvyšuje stabilitu a pohodlí při užívání Capture a při používání Capture na opasku umožňuje zasouvání fotoaparátu do Capture shora dolů.

Oproti předchozí generaci Capture bylo vylepšeno:
Výrazně menší a lehčí konstrukce, celokovová konstrukce, hladký anodizovaný povrch, velmi pohodlný ergonomický design.


komentářů

 • Dobry den,

  Prosim, vyrabite dostatene dlouhy cross body popruh na fotak pro skutecne velkeho fotografa 198cm/160 kg?
  Vsechny znacky fotaku lze pripnout?
  Dekuji
  Eva

  • Dobrý den Adriano, odpověď bylo nutné napsat přímo do komentáře u příspěvku na FB. Soutěž nyní už stejně skončila. Ale brzy jistě připravíme novou a budeme rádi, když se zapojíte 🙂
   Pěkný den, Adam