CEWE FOTOLAB

Fujinon XF 35mm f/1.4R: MINI RECENZE

Oblíbené ohnisko 35 mm, které je v přepočtu na kinofilm lehce přes 52 mm, má svého zástupce i u objektivů Fujinon. A zástupce je to vskutku reprezentativní. Světelnost krásných f/1,4 a ostření od 28 centimetrů. To vše zabalené v kovovém tubusu.

Po ergonomické stránce není co vytknout až na jednu drobnost. Ostřící a clonový kroužek jsou umístěny od sebe dost blízko a nezbývá už příliš místa kde objektiv chytnout bez toho aniž by si člověk omylem hýbnul clonou, nebo přeostřil. To je daň za kompaktní rozměry a navíc je to nešvar u většiny pevných skel od Fuji. Na druhou stranu, to u pětatřicítky není zas taková tragédie. Ostřící kroužek jde totiž dosti ztuha, což ale může být někdy na škodu. Naopak u clonového kroužku tužší chod vítám.

Objektiv disponuje 7 lamelovou irisovou clonou a u fotografování blízkých objektů na „plnou díru“ si lze všimnout krásně krémového bokehu. Při cloně f/1,4 je zřejmá chromatická aberace, ta ale lze do určité míry potlačit v editoru, nebo stačí zaclonit na f/2 a rázem je vidět její zmenšení. V protisvětle se mi objektiv choval skvěle. Nezaznamenal jsem nějaké rušivé paprsky a odlesky.

Objektiv by neměl chybět žádnému Fuji fotografovi, ať už pro jeho univerzální využití, nebo pro jeho vynikající vykreslování detailů po celé ploše záběru.

Ukázkové fotografie

_DSF1325 _DSF1344 _DSF1366 _DSF1376 _DSF1378

[P_REVIEW post_id=4481 visual=’full‘]


Recenze_Vyska

Recenzi pro vás vytvořil: Ondřej Výška

Nikola Temnyaková

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

CSC nebo zrcadlovka?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták