CEWE Fotolab

Vize kolonizace Marsu objektivem Juliena Mauve

Francouzský fotograf Julien Mauve, ambassador společnosti Sony, nafotil sérii snímků zobrazujících vizi turistické kolonizace Marsu se všemi zlozvyky, které k masovému turismu patří. Mauveho k projektu inspirovaly vesmírné projekty NASA a SpaceX, díky kterým by se putování „běžných“ turistů na rudou planetu mohlo stát skutečností.

Sony Greetings from MarsJak jste se dostal k fotografování?
Hlavně kvůli uměleckému vyjádření a aspektu komunikace a také díky mé touze po zdokonalení techniky. Vždycky se snažím rozvinout myšlenku prostřednictvím obrazu. To dělám už čtyři roky, po sériích o zhruba deseti fotografiích. O fotografování se zajímám již dlouhou dobu, ale profesionálně ho dělám od svého prvního projektu v roce 2012. Předtím to byl spíše koníček. Svou první výstavu jsem uskutečnil v tom samém roce. Je to příjemný způsob sebevyjádření a motivuje mě to, abych tímto směrem pokračoval dál.Sony Greetings from Mars

Čím vás zaujaly mimozemské krajiny a průzkumy vesmíru?
Vesmír mě fascinoval, už když jsem byl malý. Četl jsem o tomto tématu knihy a encyklopedie, psal jsem o něm eseje ve škole, takže se tak určitým způsobem vracím zpátky do té doby. Poté jsem napsal knihu, která je také založená na tématu objevování. Zkoumá také lidstvo – odkud jsme přišli, kdo jsme. To otevírá široké oblasti pro průzkum. Pro mě to bylo o znovunalezení toho velmi silného emočního aspektu skrz tvoření velmi osobních fotografií.
Pracuji pouze pro sebe, neberu profesionální zakázky nebo práci pro společnosti, takže je to pro mě něco osobního a díky tomu tvořím hodně citově založených projektů. Cílem je dělat věci, které odráží mou osobnost.Sony Greetings from Mars

Hledáte při rozhodování, jaké fotografie vytvořit, něco konkrétního?
Pro mě je důležité sdělit myšlenku. Někdo to dělá skrze psaní, ale já nejsem spisovatel. Já to dělám pomocí obrázků. Smyslem je hledání zápletky a vyprávění příběhu.

Držíte se při focení nějakého zvláštního postupu?
To záleží na projektu – některé jsou intuitivnější než ty ostatní. Ty intuitivní jsou spontánní – prostě skočíte do auta a jedete, spoléháte se na štěstí, takže to může být trochu hra kočky s myší. Ostatní projekty vyžadují podrobné uvážení. Projekt Pozdravy z Marsu jsem hodně plánoval – kde, kdy, jak, zajišťoval jsem pojištění, sháněl kostýmy a správné místo… Vyžadovalo to důkladnou přípravu. Snažím se tyhle druhy projektů střídat. A i když se postup tvorby může měnit, vždycky následuje i spousta přemýšlení potom: o zápletce té série a o příběhu, který chci vyprávět.Sony Greetings from Mars

Jaké jsou výhody používání fotoaparátu Sony pro vaše projekty?
Jak už jsem zmiňoval, je to možnost cestovat nalehko. Fotoaparáty řady Alpha jsou lehké a skladné. Jsou skvělé také z hlediska velikosti souborů a formátu. Poskytují vysokou flexibilitu a umožňují mi pracovat s obrovskými snímky.

Sony A7R Mark IIIČtěte také: Společnost Sony představila novou Full Frame bezzrcadlovku Sony A7R III

Jak změnil fotoaparát A7RII váš způsob fotografování?
Velkou roli hraje elektronický hledáček. Je velmi pohodlný a pohotový – vidíte, co na své fotografii zachytíte, a to je velmi užitečné.

A mělo to na vás vliv jako na fotografa?
Ne tolik, jako samotná podpora od společnosti Sony. Samozřejmě, vybavení je spolehlivé, snadno ovladatelné, odolné a pomáhá vám zdolat výzvy. Ale podpory společnosti Sony si opravdu vážím, pomáhá mi se rozvíjet – není to jenom o tom, jaké zařízení mi poskytnou, a proto si jí velmi cením.Sony Greetings from Mars

Jak vidíte budoucnost fotografie? Jakým směrem si myslíte, že se bude vyvíjet?
Otevírají se nové technologické možnosti, jako jsou drony, virtuální realita nebo rozšířená realita, které je potřeba prozkoumat z hlediska fotografování. Takže si myslím, že fotografování zůstane stejné, ale otevírají se mu nové dveře.

Sony Greetings from Mars

Sony Greetings from Mars

– První snímač Full-Frame CMOS na světě se zpětným osvětlenímrozlišením 42,4 Mpx
– obrazovým procesorem BIONZ X
– Široký rozsah ISO 50 – 102 400
– Rychlé hybridní automatické ostření s fázovou detekcí, pokrývající 399 AF bodů
5osá stabilizace obrazu pro snímky i videozáznamy


Fotograf Julien Mauve fotografie z Marsu[Zdroj: Tisková zpráva Sony]

Přidat komentář