Technické specifikace

Objednávkový program FOTOLAB Můj fotosvět

Profesionální foto program pro každého. FOTOLAB Můj fotosvět má velmi skromné požadavky na Váš počítač. V průběhu tvorby tohoto jednoduchého programu, byl kladen velký důraz na hardwarovou nenáročnost, jak jistě níže zjistíte.

Plná verze obsahuje všechna dostupná rozšíření a grafické podklady k dárkovým předmětům.

FOTOLAB Můj fotosvět půjde bez problémů spustit na každé dnešní počítačové stanici či na přenosném PC. Podporuje jak operační systém Windows XP, Vista, Win8.


Doporučená systémová konfigurace:


  • Windows: PC s procesorem Pentium-III nebo AMD-Athlon 1 GHz,
  • operační paměť nejméně 512 MB (RAM)
  • cca 250 MB volného místa na pevném disku (jen pro instalaci softwaru)
  • verze operačního systému Microsoft Windows XP, Vista, Win7, Win8
INFORMACE O TISKU


Barevné rozlišení

Barvy se mohou lišit dle nastavení softwaru a hardwaru, který používáte. Barvy používané nejčastěji digitálními fotoaparáty jsou nastaveny do barevného rozlišení sRGB. Pro digitální tisk konvertujeme sRGB do CMYKu těsně před tiskem.

Všechny HPS verze 4.6.1 a novější dovolí vložit RGB-ICC profily. Fotografie v AdobeRGB, ECI-RGB nebo ProPhotoRGB rozlišení budou v těchto verzích programu správně převedeny. Pro nejpřesnější zobrazení na monitoru doporučujeme přizpůsobit Vaše nastavení na základě sRGB standardu a na základě kontrastu a jasu na základě níže uvedeného testu fotografie. Barvy se mohou lišit v závislosti na světelné situaci prostředí, což ovlivňuje vnímání barev. Rozdíl mezi barevným rozlišením monitoru a výstupem může být poté odlišný a nelze se tomu 100 % vyhnout.

Automatická korekce

Tato funkce je automatická. U průměrné fotografie se tedy kvalita fotografie zlepší. Doporučujeme si ji defaultně nechat zapnutou.
Jen někdy je lepší automatickou korekci vypnout. Například pokud jste již upravovali fotografii v nějakém softwaru a nechcete ji dále měnit. Prosím jděte na možnosti-fotografie pro nastavení automatické korekce.

Doostření

Vždy mírně doostřujeme fotografie. To je nezávislé na tom, zda je automatická korekce zapnutá či vypnutá. Nedoporučujeme výrazně doostřovat fotografie v externím softwaru.

Korekce červených očí

K červeným očím může dojít, pokud byl použit blesk v tmavém prostředí. V našem programu můžete změnit nastavení korekce červených očí v možnosti – fotografie, a to následujícím způsobem:

  • zeptat se pro každou fotografii
  • vždy zapnout korekci automaticky
  • nepoužívat automaticky korekci červených očí

Když je korekce zapnutá, můžete efekt vidět přímo v editoru. V nastavení je možnost zadat hledání červených očí u všech fotografií nebo pouze vybrat určitou oblast (doporučujeme, pokud automatické hledání nenajde žádný výsledek).

Rozlišení

Vaše fotografie by měly být v rozlišení 300 ppi v závislosti na velikosti a rozvržení fotografie. Pokud máte vyšší rozlišení, program ho automaticky zkomprimuje na 300 ppi. Důležitým ukazatelem je smajlík. Pokud je zelený, rozlišení je dostatečně vysoké. Pokud je žlutý, rozlišení je stále ok, ale není optimální. Pokud je červený, doporučujeme zmenšit fotografii, aby se rozlišení zvýšilo a kvalita dosáhla žlutého nebo zeleného smajlíku.

Nastavení monitoru

Barevné rozpětí monitoru je větší než barevné rozpětí tiskáren. Možnost vytisknout přesně to, co vidíte na monitoru je limitované. Okolní světlo také ovlivňuje vnímání barev, takže rozdíl mezi barvami na monitoru a vytištěnými barvami je do určité míry normální.Pokud přizpůsobíte nastavení monitoru následovně, získáte nejlepší výsledky.
Color Temeprature: 6500 Kelvin
Gamma: 2,2
Illumination: asi 120-160 cd/m2 (také závisí na okolním světle). 160 cd/m2 odpovídá osvětlení 500lx.

Pokud máte, spektrální fotometr případně software pro kalibraci, lze jej také použít a držet se instrukcí v softwaru. Pokud takové prostředky nemáte dostupné, doporučujeme použít nastavení jasu a kontrastu dle následujícího dokumentu:

Dokument ke stažení.

Stáhněte si danou fotografii z výše uvedeného linku. Poté ji otevřete v jakémkoliv softwaru pro úpravu fotografií nebo v našem programu a maximalizujte. Váš monitor Vám dovolí nastavit teplotu barev, kontrast a jas. Toto nastavení je nezávislé na Vašem počítači.

1. Přizpůsobte teplotu barev na 6000-6500 Kelvinů
2. Maximalizujte kontrast
3. Snižte jas, dokud tmavé Q (levá strana fotografie) je sotva viditelné. Také světlé Q (pravá strana fotografie) by mělo být sotva vidět.
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.
Další informace.