Recenze Nikon D5200

Nikon D5200 je výborně vybavená digitální zrcadlovka i pro pokročilé uživatele, kteří ale zároveň chtějí, aby jejich fotoaparát zůstal snadno přenosným  a  lehkým přístrojem. To model D5200 naprosto splňuje.
S fotoaparátem D5200 můžete fotit maximálně kreativně a sami si nastavit jakékoliv parametry expozice v plně manuálním, či poloautomatickém režimu. Stejně tak můžete využít spoustu automatických režimů, včetně efektů jako je např. miniatura, čb foto, HDR a mnoho dalších.

Vysoké rozlišení a výborný autofokus
Se novým snímačem s rozlišením 24 megapixelů poskytuje vynikající obrazovou kvalitu, fotografie plné detailů a přesné barevné podání.
Výborné je také podání šumu při vyšších citlivostech. I při použití citlivosti nad ISO 1600 je šum stále jednobarevný, tudíž příliš neruší. Zřejmě jako daň z této výhody ale jemný šum můžeme pozorovat i při nejnižší citlivosti např. už při ISO 100.
Nikon D5200 je také vybaven vynikajícím systémem automatického ostření, převzatým z vyššího modelu D7000. V hledáčku je i stejné zobrazení rozmístění ostřících bodů, které je velmi přehledné a pokrývá většinu částí obrazu.

Otočný 3" LCD displej s vysokým rozlišením
Fotgrafové makro snímků a ti, kteří rádi fotí a hlavně točí video ( D5200 natáčí Full HD video 60 s/n) z netradičních úhlů zajisté ocení otočný displej s vysokým rozlišením 921 tisíc bodů a velikostí 3" (cca 7,5 cm). Díky kloubovému uchycení lze displej otáčet všemi směry.

Ovládání a konstrukce
I přes vysokou obrazovou kvalitu a bohatou nabídku funkcí a nastavení, se stále jedná o amatérský model. Z toho důvodu na těle najdeme menší množství ovládacích prvků. Například programovatelné funkční tlačítko, kterému můžeme přiřadit jednu z nabízených možností, je tu jen jedno.
Korekce expozice má vlastní tlačítko na těle. Většinu pokročilejších nastavení je však potřeba nastavit v menu fotoaparátu.


Přednosti

+ Vynikající obrazová kvalita a vysoké rozlišení
+ Rychlost a citlivost automatického ostření a celková rychlost reakcí fotoaparátu
+ Výborné výsledky i v automatickém režimu
+ Velký výklopný a otočný displej

+ Vestavěné obrazové efekty, včetně HDR

Nedostatky

- Méně ovládacích prvků na těle fotoaparátu
- Menší grip
- Díky vysokému rozlišení jsou fotografie datově náročné na velikost karet i výkon PC při následném zpracování
- Trochu horší výdrž baterie než u předchozího model D5100

 

Tento produkt pro Vás ohodnotila:


Kristýna Machová
Vedoucí prodejny FOTOLAB.cz Brno-Bohunice a nadšená fotografka
 

 

Facebook YouTube YouTube Google+ Twitter Blog FOTOLAB.cz