Recenze Fuji XF16mm f/1.4

"...Zda bych koupi tohoto objektivu doporučil? Jednoznačně ano, pokud často fotíte krajinu, nebo reportáž. Ale také, pokud rádi experimentujete, a s širokým ohniskem rádi vyzkoušíte například netradiční portrét a další žánry. Světelnost f/1.4 představuje obrovskou výhodu při nízké hladině osvětlení, a zároveň s ním dosáhnete pěkného rozostřeného pozadí, což je u takto širokoúhlého objektivu poměrně netradiční a zajímavé.

Cena okolo 26 000 Kč není za pevný objektiv v žádném případě nízká. Dostanete za ni ale objektiv s odolnou, profesionální konstrukcí a špičkovou obrazovou kvalitou. Vysoká světelnost vám zaručí lepší výsledky a širší kreativní možnosti. Pokud si tedy dáte pozor na pomalejší ostření při focení ve tmě, určitě vám tento objektiv přiroste rychle k srdci a nedáte ho jen tak z ruky."

 

Související zboží
Fujifilm XF 16mm f/1.4 R WR Fujifilm XF 16mm f /1.4 R WR Skladem
24 790 Kč
Další z řady širokoúhlých objektivů od společnosti Fuji je vyhotoven ve stylu 23mm f/1.4 a 14mm f/2.8. Jedná se o utěsněnou verzi vůči vodě a prachu. Tělo je kovové a působí velmi robustním dojmem
Facebook YouTube YouTube Google+ Twitter Blog FOTOLAB.cz