nákupní rádce hlavička fotoaparátů

Pořizujete rádi fotografie, ale nejste spokojení s Vaší současnou fototechnikou? Rádi byste si pořídili nový fotoaparát, ale nevíte si rady s výběrem toho nejvhodnějšího přímo pro Vás? Nezoufejte, od toho jsme tu my! Pojďme se blíže podívat na nějaká základní kritéria, podle kterých bychom se měli rozhodovat jako první.

 

 Jednoduchost
ovládání
Skladnost
a hmotnost
Možnosti
rozšíření systému
Možnosti ovládání
- ergonomie
Rychlost
a obrazová kvalita
Vhodné pro
fotografické žánry
Rodinné fotografie
Oslavy a party
Dovolená
Cestování a dovolená
Vzdálené objekty (zvířata, sport...)
Rodinná fotografie
Hobby fotografie
 
CSC a zrcadlovky jsou vhodné pro libovolný fotografický žánr, včetně těch nejnáročnějších, díky množství výměnných objektivů a dalšího příslušenství pro přizpůsobení schopností fotoaparátu.


 

Mezi ty nejzákladnější a zároveň nejjednodušší fotoaparáty patří kompakty. Jsou lehké, snadné na obsluhu a zkrátka tak nějak vždy po ruce. Skvěle se hodí pro nenáročné uživatele, kteří chtějí zachytit momenty z rodinné dovolené, oslavy narozenin apod.

Profesionální kompakty

Nejvyšší kategorií v sekci kompaktů jsou tzv. Profesionální kompakty. Ty se vyznačují například větším snímačem, výkonějším procesorem a kvalitnějším objektivem. Tyto modely jsou převážně určené pro náročnější uživatele, kteří kladou důraz na technické zpracování, ale zároveň chtějí něco malého do kapsy. Díky lepšímu zpracování se tyto fotoaparáty velmi často používají při fotografování ve špatných světelných podmínkách nebo v jiných náročnějších podmínkách. Ve většině případech si tyto fotoaparáty pořizují fotografové, kteří chtějí mít ke své zrcadlovce ještě něco menšího, ale kvalitního

Zobrazit nabídku profesionálních kompaktů

Ultrazoomy

Také nazývány "bridge" fotoaparáty, jsou velice oblíbenou skupinou digitálních kompaktů, které jsou určeny pro maximálně univerzální použití. Díky tomu jsou oblíbené zejména jako fotoaparáty na cesty, nebo jako rodinné fotoaparáty pro celou škálu příležitostí.
Jejich hlavní předností je zejména konstrukce podobná digitálním zrcadlovkám v kombinaci vysokým výkonem zoom objektivu. Ten je minimálně 10-ti násobný, ale najdou se i přístroje, které poskytnou více než 80-ti násobné přiblížení. Mezi další oblíbené vlastnosti patří i přítomnost elektronického hledáčku u většiny fotoaparátů této kategorie.
Bridge fotoaparáty jsou nezřídka vybaveny i funkcemi pro přidání GPS souřadnic, možností Wi-Fi připojení, nebo pokročilým nahráváním videa.
Pokud toužíte po skladném a funkcemi nabitém přístroji, který se na cestách nepronese,dokáže obstát ve většině situací a často plně nahradí i videokameru, pak jsou ultrazoomy tou pravou kategorií pro vás.

Zobrazit nabídku ultrazoom fotoaparátů

Outdoorové kompaktní fotoaparáty

Tato kategorie fotoaparátů je pro uživatele se specifickými požadavky na fotografování sportu a nebo jiných adrenalinových aktivitách. Pokud tedy vyrážíte za dobrodružstvím k moři nebo do hor, tento typ fotoaparátu pro vás bude jistě výborným společníkem. Co vám vlastně takový outdoorový fotoaparát může nabídnout. V první řadě to jsou fotoaparáty, s kterými můžete bez problému fotografovat pod vodou, takže voděodolnost. Dalším parametrem je vždy velmi odolná konstrukce, která chrání fotoaparát proti mrazu, větru a tvrdým nárazům. Ve své výbavě mají například GPS a WiFi pro okamžité sdílení fotografií. Velmi častou volbou bývají i outdoorové kamery, které mají výhodu v široké nabídce příslušenství pro vhodné uchycení.

Zobrazit nabídku outdoorových kompaktů


 

 


 

Kompaktní systémové fotoaparáty (CSC), nebo také „kompakty s výměnnými objektivy“ či „bezzrcadlovky,“ jsou fotoaparáty kombinující rozměry pokročilých kompaktních fotoaparátů s velikostí snímače a obrazovou kvalitou digitálních zrcadlovek.

Disponují pokročilými možnostmi nastavení, vysokou obrazovou kvalitou díky velkému obrazovému snímači a především možností použití výměnných objektivů a dalšího příslušenství. Zároveň jsou, ve většině případů, menší a lehčí než zrcadlovky a zpravidla nabízí i celou škálu automatických a inteligentních režimů, efektů a funkcí, které nevyžadují pokročilejší dovednosti.

Mezi zástupce kompaktních systémových fotoaparátů patří například oblíbené Fujifilm X-A2 + XC 16-50mm f/3.5-5.6 II nebo Sony Alpha A7 + FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS

V této kategorii lze najít cenově zajímavé fotoaparáty pro rodinné a hobby fotografování se špičkovými výsledky, ale také vysoce sofistikované profesionální přístroje i pro ty nejnáročnější fotografické úkoly.

Mezi CSC fotoaparáty lze najít přístroje různých kategorií. Ideální řešení se tak nabízí rodinným fotografům, kteří netouží po ničem jiném, než po skvělých fotkách za každé situace, ale na své si přijdou i extrémně nároční uživatelé a profesionální fotografové.

Profíkům doporučujeme:

TOP modely s Full-frame snímačem které reprezentuje Sony A7 ve všech svých verzích.Nebo ty nejpokročilejší modely s APS-C a M4/3 snímačem, mezi které určitě patří Olympus OM-D E-M1, LUMIX GH4 nebo Fujifilm X-Pro2.

Nároční hobby fotografové ocení:

CSC fotoaparáty s hledáčkem jako jsou Fujifilm X-E2s, Olympus OM-D E-M10, LUMIX G7

A dokonalé rodinné a cestovatelské

pak představují například modely Olympus E-PL7, Fujifilm X-A2, Sony A5100, LUMIX GF7


 

 

 

 

Digitální zrcadlovky patří mezi pokročilé fotoaparáty. Jsou určeny především pro foto nadšence, pokročilejší amatéry, ale i pro profesionály. Ocení je především ti uživatelé, kteří chtějí mít kontrolu nad výslednou fotografií. Ceny zrcadlovek od různých výrobců se pohybují cca od 8.000 Kč.Stejně jako kompaktní systémové fotoaparáty disponují pokročilým nastavením, čipem APS-C, možností výměny objektivů, kterých je opravdu celá řada – portrétní objektivy, teleobjektivy, širokoúhlé objektivy, makro objektivy… Navíc s použitím různých redukcí se dají použít i objektivy mechanické/manuální, kterých jsou plné bazary.

Full Frame (u Nikonu značeno FX) zrcadlovky patří na pomyslný Olymp v hierarchii digitálních zrcadlovek a systémových fotoaparátů s výměnnými objektivy.

Jsou to fotoaparáty, které disponují digitálním snímačem, který je stejně velký jako políčko klasického kinofilmu. Jde tedy o fotoaparáty s největším snímačem, které jsou v běžné uživatelské kategorii dostupné. A právě velikost snímače poskytuje těmto fotoaparátům obrazovou kvalitu a vlastnosti, které vyhledávají opravdu nároční uživatelé.

A v neposlední řadě je zde výhoda lepší dostupnosti širokoúhlých objektivů, díky tomu, že není potřeba přepočítávat ohniskové vzdálenosti.

Full-frame zrcadlovky jsou jasnou volbou nejen profesionálních fotografů, ale všech, pro koho je obrazová kvalita na prvním místě.

Optimalizovat a rozdělit na

APS-C digitální zrcadlovky

Full-frame digitální zrcadlovky


DOTAZNÍK
 

Facebook YouTube YouTube Google+ Twitter Blog FOTOLAB.cz