Cestuj s CEWE

Vybavte se na cesty jako naši cestovatelé Kamča a Tom

Celý srpen 2019 máte možnost cestovat po Česku s našimi cestovateli Kamčou a Tomem. Postupně navštívíte ta nejkrásnější místa, objevíte skrytá zákoutí, ochutnáte místní speciality a získáte hromadu cenných rad, tipů a inspirace pro vaše vlastní výlety po naší krásné České republice. A abyste mohli své zážitky zachytit na fotoaparát a uchovat, přinášíme tipy na výbavu, kterou Kamča s Tomem sami na cestách používají.

Naši cestovatelé Kamča a Tom cestují "nalehko", a tak byl výběr fotoaparátů nasnadě. Fotoaparáty Olympus PEN a OM-D nabízí přesně to, co na cestách ocení každý fotograf. Jsou malé, lehké, a přesto skvěle vybavené a připravené pro pořízení špičkových fotografií. Navíc s možností okamžitého sdílení prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Olympus PEN E-PL9

+ objektiv Olympus 45mm f/1.8 jako DÁREK

Kamča se rozhodla pro stylový a mimořádně kompaktní Olympus PEN E-PL9 s maličkým základním zoom objektive 14-42mm. Ale rozměry se nenchte zmást - tenhle prcek je skvěle vybavený a možnostmi i kvalitou fotografií si nezadá s většími "sourozenci" z řady OM-D.

Zobrazit všechny varianty

Olympus OM-D E-M10 Mk.III

+ objektiv Olympus 45mm f/1.8 jako DÁREK

 Tomášovi padl do oka fotoaparát z kategorie OM-D, konkrétně model E-M10 Mark III. Ten nabízí nejen skvělou ergonomii a celou škálu pokročilých funcí, ale ve spojení s objektivem 14-150mm je také připraven pro celou řadu fotografických námětů.

Zobrazit všechny varianty

Výhodné sety Olympus

+ 800 Kč poukaz na CEWE FOTOKNIHU

Ať už vás zaujme Olympus PEN nebo OM-D, všechny systémové fotoaparáty najdete v eshopu CEWE FOTOLAB nejen jako běžné sety se základními objektivy. Vybírat můžete i z výhodných setů ve kterých je navíc příslušenství za zvýhodněnou cenu nebo zdarma.

Zobrazit výhodné sety

Jaké objektivy vzít na cesty? I před tímhle rozhodnutím Kamča s Tomem stáli. Nakonec se rozhodli doplnit základní zoom objektivy o čtyři další, díky kterým budou dokonale vybaveni pro všechny fotografické situace, které je na cestě čekají.

Olympus M. ZUIKO DIGITAL 25mm f/1.8 - skvělá světelnost pro focení při nedostatku světla i pro krásně rozostřené pozadí, praktický a oblíbený úhel záběru jako u 50mm objektivů. Tenhle objektiv nemohl ve výběru chybět.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm f/4-5,6 - širokoúhlý zoom, jako stvořený pro focení krajiny nebo architektury. S širokým ohniskem se dá také skvěle kreativně vyhrát.

Olympus M. ZUIKO DIGITAL 45mm f/1.8 - světelný objektiv s perfektním portrétním ohniskem 90mm (po přepočtu crop faktoru). Hodit se bude nejen pro portréty, ale i detaily ve městě i v přírodě.

Olympus M. ZUIKO DIGITAL ED 75-300mm f/4.8-6.7 II - zoom teleobjektiv, který nabízí maximální přiblížení díky ohnisku 600mm (po přepočtu crop katoru) a přitom se nepronese.

 

 

Zobrazit kompletní nabídku objektivů

Značka Lowepro je už dlouhá léta známá coby výrobce (nejen) fotobatohů a brašen, které si díky nekompromisní kvalitě, chytrým a praktickým řešením a maximálnímu pohodlí získaly oblibu fotografů všech kategorií, cestovatelů a dobrodruhů. Fotobatohy Lowepro nabízí bezpečné a pohodlné cestování s fototechnikou i nepřeberný výběr velikostí, barev nebo designů, aby si vybral opravdu kdokoliv

Tomášova volba padla na prostorný batoh Lowepro FreeLine BP 350 AW. Nejen že se do něj pohodlně vejde veškerá technika, ale také zbyde dost prostoru pro další výbavu, ať už jde o dron, osobní věci nebo náhradní oblečení. Díky voděodolné úpravě se s ním nemusí bát ani nepřízně počasí.

Kamča sáhla po menším a lehčím batohu Lowepro Tahoe 150, který bohatě stačí pro její PEN, včetně spousty příslušenství a osobních věcí. A i když na začátku vybírala hlavně podle vzhledu, nakonec byla sama překvapená, jak praktický tento batoh je.

Zobrazit všechny Lowepro batohy

Stativy JOBY

Flexibilní stativy JOBY GorillaPod jsou pro cestování jako stvořené! Právě proto si je vybrali i naši cestovatelé a vzali sebou hned dvě varianty.

JOBY GorillaPod 1K díky nosnosti až 1 kg unese i Tomovu bezrcadlovku včetně teleobjektivu. Přitom je maximálně skladný a poskytuje široké možnosti využití, díky patentovanému systému pogumovaných kloubových nohou.

JOBY GripTight ONE včetně držáku pro mobilní telefon je zase jako stvořený pro natáčení vlogů. Po odšroubování držáku pro smartphone ho může použít Kamča pro svůj malý a lehký Olympus PEN.

Zobrazit stativy JOBY

Sledujte projekt Cestuj s CEWE

Česká republika je nádherná a podle nás je veliká škoda, že lidé většinou utíkají za zážitky do zahraničí. Pojďte s námi cestovat alespoň virtuálně!

2 CESTY | 2 PÁRY | 60 DNÍ CESTOVÁNÍ

Jedinečný projekt, který spojuje cestování, fotografii a krásy Česka a Slovenska.
Chcete, aby vám neutekly nejnovější informace a zážitky na cestách včetně cenných rad, tipů a možnosti soutěžit o Instaxy a další ceny?

#cestujsCEWE | #mojecewe

 

Facebook YouTube YouTube Twitter Blog FOTOLAB.cz