CEWE FOTOLAB
Podzimní krajina

I my slavíme Den Země

Den země je celosvětový svátek a slaví ho 22.dubna každoročně více než 190 zemí z celého světa. I my si uvědomujeme, jak je životní prostředí důležité. A proto se snažíme být ekologicky zodpovědní, abychom naši planetu zatěžovali co nejméně. Rádi vám představíme pár projektů, na kterých se aktivně podílíme.

Původně se Den Země slavil jako svátek jara a oslavoval se jeho příchod. Ale postupem času se stal svátkem upozorňujícím na dopady ničení životního prostředí. A v takové podobě ho známe dnes – jako připomenutí si, že životní prostředí a ekologii je třeba chránit a podporovat.

A na čem se podílíme?

  • Projekt Kasigau

Společnost CEWE, přední výrobce fotoproduktů, je klimaticky neutrální. Podporujeme projekt Kasigau v jihozápadní Keni. Tento projekt ochrany klimatu byl poprvé společností představen na výstavě Photokina 2016 v Kolíně nad Rýnem.

Cílem tohoto projektu je chránit vzácný a zranitelný les o rozloze 200 000 hektarů, to je zhruba 4x větší plocha než je rozloha našeho hlavního města Prahy.

„Postupně jsme převzali odpovědnost za životní prostředí a jsme rádi, že tímto můžeme přispět k ochraně klimatu. CEWE FOTOKNIHA i další značkové výrobky CEWE jsou nyní uhlíkově neutrální.“
Dr. Rolf Hollander, CEO společnosti CEWE

  • Certifikát Zelená energie 2020

Získali jsme certifikát Zelená energie, což znamená, že veškerá energie, kterou odebíráme, pochází z obnovitelných zdrojů. A energie z těchto zdrojů je šetrnější k životnímu prostředí.

  • FSC® certifikace

CEWE FOTOLAB podporuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomáhá chránit ohrožené a devastované světové lesy.

FSC®ochranná známka vám dává záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. Splňujeme podmínky FSC® certifikace a ochrannou značku používáme v souladu s FSC®standardem.

Přidat komentář

Sledujte nás

Odběr novinek

* povinné pole

Anketa

Jaký z představených objektivů vás zaujal nejvíce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Měsíčník FOTOLAB

Akční leták