Fujifilm X-T10: MINI RECENZE

Fuji se má v případě X-T10 rozhodně čím chlubit. Malý CSC kompakt, který vám může nabídnout kvalitní fotografie i při špatných světelných podmínkách, vysoký dynamický rozsah, pohodlné a intuitivní ovládání a spoustu skvělých funkcí.

Osobně mne velice zaujmulo, jakým způsobem funguje manuální ostření. Fotoaparát vám na displeji (nebo v hledáčku) přesně zvýrazní (barvou, kterou si zvolíte), kam máte zaostřeno – jednoduché a efektivní. Co se týká automatického ostření, fotoaparát neměl žádný problém, ani při zhoršených světelných podmínkách.

Seskupení tlačítek je dobře umístěné, vše je po ruce. Otočné voliče s retro stylem a nastavení clony na objektivu vám šetří energii displeje, vše je totiž popsané už na nich.

Co zajisté stojí za zmínku, je objektiv 18-55mm se světelností 2.8 – 4. Jiné kokurenční značky mají základní objektivy se světelností až od 3.5 a věřte mi, je to rozhodně znát.

Fotoaparát je lehoučký a hezky padne do ruky. Díky svým malým rozměrům vám nikde nebude překážet. Ideální kamarád na společné cesty. Fuji má ve své nabídce spoustu objektivů pro každý druh fotografie, doporučuji na příklad Fujifilm XF 23mm f/1.4 R nebo Fujifilm XF 56mm f/1.2 R APD.

 

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.