Fotoaparáty pro každého: vánoční nákupní rádce (12/2018)

Připravili jsme pro Vás několik tipů na vánoční dárky z řad fotoaparátů, kterými můžete obdarovat své blízké či sebe. Fotoaparáty často nejsou levnou záležitostí, výběr tedy příliš neuspěchejte.

Tipy k nákupu jsou rozděleny do 4 kategorií: fotoaparáty pro děti, na dovolenou, jako módní doplněk a fotoaparáty s pokročilými funkcemi. Často při výběru mohou hrát roli i na první pohled maličkosti, jako je komfort držení, váha a objem celého přístroje, vč. případných výměnných objektivů, jeho vzhled apod.  Ideální tedy je, a pokud to situace dovolí, vydat se do kamenné prodejny a na vlastní oči si nabídku prohlédnout. Po ČR máme pro vás otevřeno celkem 50 prodejen, kde vám proškolený personál vždy ochotně poradí s výběrem. Pokud preferujete nákup po internetu, poté doporučujeme návštěvu našeho e-shopu, kde naleznete i sekci bazarového zboží, ve které se  nachází produkty ve skvělé kondici, za atraktivní ceny a v záruce min. 12 měsíců.

Fotoaparáty pro děti

Udělejte svým dětem radost a pořiďte jim fotoaparát, který je zabaví na dlouhou dobu. Zároveň fotoaparát můžete využívat i vy. Jelikož se může stát, že děti jsou někdy méně opatrné a fotoaparát jim upadne, mají výrobci fototechniky připravenu nabídku fotoapaprátů, které takové možné nehody ve většině případů přežijí bez úhony.

Základní fotoaparát

Nikon Coolpix W100 Backpack Kit marine

Pokročilejší odolný fotoaparát

Pentax Ricoh WG-50

Fotoaparáty na dovolenou

Každý má různé požadavky na kvalitu výstupu fotografií, na technické vymoženosti fotoaparátů. A tak v této kategorii by šlo doporučit téměř vše, od nejlevnějších po nejdražší modely. Jedno je ale jisté, většina uživatelů bude na dovolené preferovat spíše kompaktnost, než se tahat s 2,5 kg foťákem a objektivem.

Velmi odolná konstrukce fotoaparátu

Olympus TG-5

Ultrazoom

Panasonic Lumix DMC-FZ1000

Kapesní společník

Sony DSC-RX100 III

Canon PowerShot G7 X Mark II

Fotoaparáty jako módní doplněk

Zde si na své přijdou jak zastánci digitální fotografie, tak instantní verze s přímým tiskem. Někteří výrobci přišli a nadále budou přicházet s velmi zajímavými designovými kousky. Mezi stálice v oboru nyní patří zejména Fujifilm, Leica, Olympus. Fotoaparáty z této kategorie nejen že mají atraktivní vzhled, ale i skvěle fotí.

Leica C-Lux

Fujifilm INSTAX SQUARE SQ6

Spíše pro dámy

Olympus E-PL9 hnědý + 14-42mm EZ Pancake Zoom

Olympus E-PL8 bílý + 14-42mm EZ Pancake Zoom

Spíše pro pány

Fujifilm X-T100 zlatý + XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ

Olympus OM-D E-M10 Mark III + 14-42mm EZ

Fotoaparáty s pokročilými funkcemi, vysokým výkonem snímače a autofokusu

Nabídka fotoaparátů je velmi rozsáhlá, nelze obecně jednoznačně poradit. Vlastně lze. Přijďte na jednu z našich 50 prodejen CEWE FOTOLAB a sdělte našemu prodavači jaké máte představy a požadavky na budoucí fototechniku z pohledu rozpočtu, jaká témata nejčastěji fotografujete, či plánujete fotografovat atd. Rádi vám osobně poradíme.

Žádné komentáře, buďte první!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.