FOTOLAB slaví
30. narozeniny

Oslavte je spolu s námi

Už po tři desetiletí se staráme o vaše nejdůležitější vzpomínky v podobě fotografií, a to nám činí obrovskou radost. A protože výročí 30 let na trhu je velká věc, tak jsme pro vás připravili speciální narozeninovou nabídku na fotoprodukty, akce na prodejnách a fotografické workshopy.
Tak slavte s námi, všechno nejlepší!

Historie loga FOTOLAB

FOTOLAB logo

1990

FOTOLAB je sám o sobě geniální název pro firmu, která vyrábí foto zakázky. 
V době analogové, ve které se hlavně vyvolávaly negativní filmy a lidé služby fotolaboratoře potřebovali, se před textem FOTOLAB objevovala cívka kinofilmu.

FOTOLAB logo

2010

V době digitální, globalizace, využívání internetu pro odesílání zakázek do fotolaboratoře ke zpracování se kinofilmová cívka v logu FOTOLAB nahradila kulatým „F“, pod kterým jsme si mohli představit CD, zeměkouli, zavináč…

CEWE FOTOLAB logo

2018

Aktuální podoba loga dává zákazníkům jasně najevo, že FOTOLAB je součástí nadnárodního koncernu CEWE, největšího zpracovatele foto zakázek v EVROPĚ. Logo FOTOLAB již není logem fotolaboratoře, ale ve spojení s logem CEWE logem celostátní sítě specializovaných fotoprodejen CEWE FOTOLAB.
Zákazník vždy měl a bude mít to nejlepší.

Jak to celé začalo...

Rok 1989 vrátil lidem kromě svobody a otevření hranic i možnost volně podnikat, což byla šance, kterou v roce 1990 využili zakladatelé firmy Daniel Mikšovský a Michal Bayer. Tehdy monopolnímu zpracovateli negativních filmů postavili mladou dravou konkurenci. Bez vlastního kapitálu, s vlastní vizí a pomocí prvního zaměstnance Libora Rambouska, který je dodnes ve vedení společnosti zodpovědný za výrobu a technologie.

Zobrazit více o historii

V roce 1993 již společnost FOTOLAB vlastnila majetek ve výši 60 mil. Kč a v tomto roce se jí také podařila za pomoci anglické poradenské firmy PA Consulting transformace na akciovou společnost. V této době se začíná objevovat ve spojení s FOTOLAB i jméno Pavel Schreiber, který je do současné doby ve vedení společnosti na pozici předsedy představenstva. Rok 1993 byl také rokem, kdy FOTOLAB otevřel svoji první maloobchodní prodejnu s nabídkou fotoslužeb a prodejem fototechniky.

Dalším významným rokem v historii FOTOLAB byl rok 1995, kdy do firmy vstoupil strategický partner – německá firma CeWe Color, která se postupným odkupováním podílů stala 100% majitelem společnosti. Operativní vedení výroby již v té době měla plně pod kontrolou dvojice Renata Máslová a Aleš Gregorek, kteří stejně jako mnoho dalších zaměstnanců ve firmě vyrostli a pracují dodnes.

Velmi dobré výsledky společnosti FOTOLAB vedly k rozhodnutí CeWe Color postavit v České republice novou velko-laboratoř, která byla slavnostně otevřena v roce 2000 v Praze. V roce 2001 nastoupil Pavel Kučera, který se vypracoval z pozice prodavače první prodejny FOTOLAB na dnešního šéfa prodeje zboží. V tomto roce na trh začaly masově pronikat první digitální fotoaparáty. Zákazník již nemusel vyvolávat kinofilmy a fotografie ve fotolaboratoři, protože je měl v digitálních datech a ihned je viděl na displeji fotoaparátu. Této změně se musely přizpůsobit i fotolaboratoře. Začaly vznikat první fotodárky, fotoobrazy a fotokalendáře. V roce 2005 byla na trh uvedená dnes velice populární CEWE FOTOKNIHA.

Svět digitální fotografie si žádal další významné investice nejenom do technologií, ale i do objednacích online řešení, což postupně nepřežila většina konkurenčních tradičních fotolaboratoří. Se svým největším konkurentem, společností FotoStar, se FOTOLAB odkoupením obchodního podílu spojil v roce 2007, s tím do firmy přešli i Ladislav Koštíř ml., který dnes ve vedení společnosti zastává pozici ředitele prodeje, a Petr Tureček, který má se svým týmem na starosti marketing.

Tým CEWE FOTOLAB dnes tvoří více než 250 zaměstnanců, kteří patří mezi nejlepší specialisty ve svém oboru. Nelze bohužel jmenovat všechny, ale ještě dvě důležitá jména zde zmínit musíme. Za to, že firma prosperuje, zdravě investuje a plní své závazky vůči zaměstnancům, dodavatelům a státu, vděčíme finanční ředitelce Jaroslavě Jelínkové, kterou po odchodu do penze nahradil v roce 2010 Martin Dvořák.

Dnes je značka FOTOLAB součástí názvu maloobchodních prodejen CEWE FOTOLAB, největší celostátní sítě specializovaných prodejen v České republice a z fotolaboratoře FOTOLAB je moderní fotolaboratoř a tiskárna CEWE, součást největšího výrobce foto zakázek v Evropě. Díky tomu mají dnešní zákazníci jistotu, že kvalita a prozákaznický servis, na který jsou již 30 let zvyklí, udržíme i v době mobilní. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našeho webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více se dozvíte zde

Rozumím